چگونه بفهمیم شارژر شیائومی اصلی است؟

  • تاریخ: شنبه 3 دی 1401 - 01:33
  • صفحه: بلاگ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چگونه بفهمیم شارژر شیائومی اصلی است؟

متاسفانه بازار از لوازم جانبی تقلبی پر شده و واقعا تشخیص محصولات اصلی کار سختی است. از طرف دیگر استفاده از لوازم جانبی تقلبی باعث کاهش طول عمر گوشی‌ موبایل خواهد شد که این روزها قیمت‌های بسیار بالایی هم دارند. در ادامه 9 ترفند برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن شارژرهای گوشی شیائومی به شما معرفی خواهیم کرد تا با کمک آن‌ها بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید.

بررسی اطلاعات درج شده روی آداپتور؛ اولین روش تشخیص شارژر اصلی از فیک شیائومی

در جعبه گوشی‌های این برند آداپتور شارژر شیائومی وجود دارد و اگر شما گوشی خود را نو خریده‌اید، حتما تجربه استفاده از شارژر اصلی آن را دارید. پس برای خرید شارژر به عنوان یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی شیائومی، قبل از هر چیز به سراغ نوشته‌هایی بروید که روی آداپتور شارژر دیده می‌شوند و آن را با شارژر اصلی که قبلا استفاده می‌کردید، مقایسه کنید. هر گونه پخشی رنگ، چاپ بی کیفیت یا بی رنگ، متفاوت بودن فونت، علامت‌های اشتباه و غیره نشان از تقلبی بودن شارژر دارند.

بررسی اطلاعات درج شده روی آداپتور؛ اولین روش تشخیص شارژر اصلی از فیک شیائومی

توجه به لوگوی شیائومی؛ دومین ترفند تشخیص شارژر اصلی شیائومی

معمولا برای این که هزینه‌های تولید شارژرهای فیک شیائومی بالا نرود، از دستگاه‌های نامرغوبی برای تولید آن‌ها استفاده می‌شود که دقت تولید بسیار پایینی دارند. از همین موضوع می‌توان به عنوان ترفندی برای تشخیص شارژر اصلی شیائومی استفاده کرد. تفاوتی ندارد که از شارژر بی سیم استفاده می‌کنید یا شارژر سیمی، در هر صورت کافی‌ست کمی به لوگوی شیائومی درج شده روی آداپتور دقت کنید و اگر نشانه‌هایی از پخشی رنگ، عدم تقارن و غیره مشاهده کردید، حتما به اصل بودن شارژر شک کنید.

آیا می‌دانید که کدامل مدل شیائومی قابلیت شارژ وایرلس دارد؟

با دقت به پورت USB چگونه بفهمیم شارژر شیائومی اصلی است؟

درگاهی که کابل USB به آن متصل می‌شود، در شارژرهای فیک ضعیف به نظر می‌رسد. اگر کمی به این درگاه‌ها دقت کنید، احتمالا متوجه مساوی و متقارن نبودن ابعاد آن‌ها خواهید شد. حتی در بسیاری از مواقع متصل کردن کابل USB به درگاه، به دلیل ساختار غیراستاندارد آن مشکل است.

کیفیت متریال؛ نشانه شارژر اصلی شیائومی

برای تولید شارژرهای فیک از مواد اولیه نامرغوب استفاده می‌شود تا هزینه‌های تولید کاهش پیدا کند. این موضوع را می‌توان با کمی دقت در محصول متوجه شد. ظریف نبودن شارژر، کناره‌های ناصاف و غیره همگی می‌توانند تقلبی بودن آداپتور را نشان دهند. نکته مهم این است که سری‌های آداپتور اصلی شیائومی، از جنس مس ساخته می‌شوند و به همین دلیل آهن‌ربا را جذب نمی‌کنند. در صورتی که آداپتورهای فیک معمولا خاصیت مغناطیسی دارند و قطعا استفاده از آن‌ها به باتری موبایل آسیب می‌رساند.

 کیفیت متریال؛ نشانه شارژر اصلی شیائومی

چک کردن وزن شارژر؛ راهی برای تشخیص شارژر فیک شیائومی

مواد و پلاستیکی که برای تولید شارژرهای فیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، بی کیفیت است. همین موضوع باعث می‌شود که شارژرهای تقلبی در مقایسه با شارژرهای اصل وزن کمتری داشته باشند. اگرچه استفاده از این شارژرهای فیک باعث هنگ کردن گوشی های شیائومی نمی‌شوند؛ اما به مرور زمان می‌توانند مشکلات جدی برای موبایل به وجود آورند.

بررسی ولتاژ نوشته شده؛ ترفندی برای تشخیص شارژ اصلی شیائومی

اطلاعاتی که در مورد ولتاژ و غیره روی آداپتور نوشته شده است، باید با مشخصات شارژر همخوانی داشته باشند. برای مثل اگر قصد خرید یک آداپتور شارژ سریع 33 واتی را دارید، مسلما باید روی آن همین عدد نوشته شده باشد. پس می‌توانید به عنوان یک ترفند از نوشته‌های روی آداپتور برای تشخیص اصل بودن شارژر کمک بگیرید. هم‌چنین، توصیه می‌کنیم به عنوان یک کاربر با ترفندهای گوشی شیائومی هم آشنا شوید.

توجه به ابعاد؛ راه تشخیص کابل شارژر اصلی شیائومی

اگر احساس می‌کنید که آداپتوری که قصد خرید آن را دارید، کمی بزرگ‌تر از حد معمول است، باید به آن شک کنید. به علاوه، طول کابل شارژر اصلی شیائومی 120 سانتی‌متر است و اگر کابل موردنظر شما کوچک‌تر یا بزرگ‌تر از این مقدار است، نشانه‌ از تقلبی بودن آن دارد.

توجه به ابعاد؛ راه تشخیص کابل شارژر اصلی شیائومی

بررسی شماره سریال؛ روش دیگری برای شناسایی شارژر اصلی

روی شارژرهای اصلی شیائومی یک شماره سریال داخل یک برچسب خاکستری نوشته شده است. با این که در ظاهر همین شماره سریال روی شارژرهای فیک هم چاپ می‌شود؛ اما اگر کمی به ساختار آن دقت کنید، متوجه تقلبی بودن آن خواهید شد. شماره سریال‌های اصل باید الگوی مطابق با زیر داشته باشند:

P/N Code  + "A" + S/N code + Ind Code 

P/N Code  یک کد 5 رقمی، S/N code یک کد کد 6 رقمی و Ind Code هم یک کد دو رقمی است و هر کدی که با ساختاری غیر از این روی آداپتور حک شده باشد، تقلبی بودن آن را نشان می‌دهد.

در نظر گرفتن مدت زمان شارژ برای تشخیص اصل بودن شارژر

مسلم است که شارژرهای فیک نمی‌توانند مانند شارژرهای اصلی باتری موبایل شما را پر کنند. این آداپتورها معمولا برای فول کردن شارژ گوشی نیاز به مدت زمان بیشتری دارند و در این حین بیش از اندازه گرم می‌شوند. پس اگر شارژ شدن گوشی شما خیلی طول می‌کشد، باید به آن شک کنید. اگرچه استفاده از این ترفند قبل از خرید و امتحان شارژر امکان پذیر نیست؛ اما جلوی ضرر را هر وقت بگیرید، منفعت است. فراموش نکنید که استفاده از شارژر فیک نه تنها به باتری؛ بلکه به قطعات سخت افزاری گوشی آسیب می‌رساند؛ حتی ممکن است باعث داغ شدن گوشی شیائومی و انفجار آن شود.

به همین دلیل است که برخی توصیه می‌کنند قبل از استفاده با کمک یک ولت‌متر، ولتاژ شارژر را اندازه‌گیری کنید. معمولا شارژرهای تقلبی ولتاژ غیراستاندارد و غیر از عددی که روی آن‌ها نوشته را به گوشی شما وارد می‌کنند و این امر علاوه بر افزایش دمای گوشی خطرات احتمالی را افزایش می‌دهد.

در نظر گرفتن مدت زمان شارژ برای تشخیص اصل بودن شارژر

روش تشخیص شارژر اصلی شیائومی در خرید اینترنتی

در این مطلب با 9 ترفند برای تشخیص شارژر اصلی شیائومی آشنا شدید. اگر قصد خرید شارژر شیائومی به صورت اینترنتی را دارید، تشخیص فیک یا اصلی بودن آن کمی سخت‌تر خواهد شد؛ اما نگران نباشید. برای اطمینان از اصالت کالایی که به صورت اینترنتی سفارش می‌دهید، اعتبار فروشگاه اینترنتی را در نظر بگیرید. برای این کار می‌توانید صفحه دربارۀ ما، نظرات دیگر کاربران و سایر اطلاعات را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال اگر دقت کنید، فروشگاه اینترنتی جانبی محصولات خود را تضمین کیفیت می‌کند و برای اطمینان خاطر مشتریان خود تحت شرایط خاص مرجوع می‌پذیرد.

یادآوری می‌کنیم که استفاده از شارژرهای فیک مشکلات فراوانی را برای گوشی شما به وجود می‌آورد. پس بهتر است که از خرید آن‌ها حتی اگر قیمت‌های مناسب‌تری دارند، خودداری کرده و تنها به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

افزودن دیدگاه
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)