منتشر شدن نسخه های بتای iOS 8.3 و iOS 9 در سال جاری برای عموم

کمپانی اپل در نظر دارد نسخ iOS 8.3 و iOS 9 را در سال جاری برای عموم منتشر کند. البته این خبر در حد شایعه است که از منابع موثقی شنیده شده اما رسما تأیید نشده است ، اما اگر درست باشد این امر یک تغییر بزرگ در سیاست های اپل در زمینه توسعه نرم افزار گوشی های هوشمندش خواهد بود. چرا که تاکنون نسخ بتای iOS ها تنها برای کاربرانی که قابلیت دسترسی به نسخ بتا را داشتند و ساله 99 دلار حق عضویت می پرداختند ، عرضه می شد. کاربران دیگر به طور کل هیچ دسترسی ای به نسخ بتا نداشتند و دسترسی به این نسخه ها تنها از طریق افرادی امکان پذیر بود که اقدام به فروش نسخه های بتای دانلود و کپی شده خود می کردند.

این تغییر احتمالا در راستای حل برخی از مشکلات iOS8 همانند عدم پایداری و داشتن باگ می باشد، از آنجا که این مشکلات به کرات گزارش شده، کمپانی اپل را به این فکر واداشته است که مشارکت دادن تعداد بیشتری از مشتریانش در دریافت نسخه های بتای جدید، به کاهش این مشکلات و نارضایتی ها خواهد انجامید.

با این حال گفته می شود که تنها 100000 نفر قادر به دریافت نسخه های بتا خواهند بود که این امر در مورد انتشار نسخه بتای Mac OS X در سال جاری نیز اتفاق افتاده بود. نسخه بتای iOS 8.3 در میانه ماه مارس منتشر خواهد شد که در این نسخه دارای یک Keyboard Emoji جدید (کیبورد شکلک ها) و صدای بهبود یافته برای تکنولوژی Siri خواهد بود. هم چنین در این نسخه بر روی آسان سازی پروسه های ثبت نام برای خدمات گوگل نیز کار شده است و کاربرانی که این نسخه را دریافت می کنند یک اپلیکیشن گزارش باگ های احتمالی را نیز دریافت خواهند نمود.

از سوی دیگر iOS 9 در کنفرانس بین المللی اپل در ژوئن سال جاری معرفی خواهد شدکه نسخه بتای آن نیز در تابستان همین سال منتشر می شود که این در این نسخ همانطور که پیشتر اعلام شده، تمرکز اصلی بر روی رفع باگ ها و افزایش قابلیت پایداری است.

نظرات
    ارسال نظر