Microsoft Edge، مرورگر جدید مایکروسافت

Microsoft Edge، مرورگر جدید مایکروسافت

3 ماه پیش، مایکروسافت از پروژه جدید خود پیرامون ساخت یک مروگر جدید اینترنت با نام Spartan داده بود. این مروگر جدید با دو هدف قرار بود ساخته شود: قرارگرفتن در ویندوز 10 به عنوان مرورگر وب پیش فرض، و جایگزینی Internet Browser، مرورگر سنتی و با کارایی پایین پیشین مایکروسافت.

هم اکنون این مروگر با نام Microsoft Edge و با همان دو هدف به صورت رسمی معرفی شده است. این مرورگر در تمامی دستگاه های ساخت خود مایکروسافت و یا دارای ویندوز 10 مانند کامپیوترهای رومیزی، تبلت ها و گوشی های هوشمند در دسترس خواهد بود. این مروگر دارای قابلیت نت برداری حین مرور وب، حالت مطالعه عالی که تمامی عوامل برهم زننده تمرکز را دور می کند و دستیار مجازی مایکروسافت با نام کورتانا است. در هر تب جدید که باز می شود، می توان امکاناتی چون وضعیت آب و هوا، آخرین سرتیترهای اخبار و برنامه های محبوب کاربر را به صورت میانبرهای کاشی شکل مشاهده کرد، در حالی که صفحات وبی که بیش از همه مرور شده اند در قسمت بالای صفحه به صورت لیست مشاهده می شوند.

این مرورگر مانند فایرفاکس و کروم قابلیت اضافه نمودن برنامه های و ابزارهای توسعه ای را داراست و توسعه دهندگان نرم افزاری که برای فایرفاکس ابزار و برنامه تولید کرده اند می توانند همانند ان ها را برای Edge نیز تولید کنند.

 

نظرات
    ارسال نظر