فوتوشاپ Touch به زودی از اپ استورهای حدف می شود

فوتوشاپ Touch به زودی از اپ استورهای حدف می شود

کمپانی مشهور تولید نرم افزار Adobe به تازگی اعلام کرده که نسخه لمسی نرم افزار گرافیکی مشهور خود یعنی فوتوشاپ را از اپ استورهای آندرویدی و iOS در 28 ماه می جمع آوری خواهد کرد. کاربرانی که پیشتر برای نصب این نرم افزار پول داده اند قادر خواهند بود هم چنان از آن استفاده کنند.

شرکت Adobe در سال 2011 نسخه لمسی فوتوشاپ را برای گوشی های هوشمند و تبلت ها به دنبال محبوبیت روزافزون آن منتشر نمود که نسخه مخصوص تبلت آن 10 دلار و نسخه مخصوص گوشی های هوشمند 5 دلار قیمت داشت. حدف این نرم افزار از اپ استورها به معنی پایان کار آن نیست بلکه Adobe اعلام نموده که یک نسخه جدید و با مشکلات کمتر، به زودی جایگزین نسخه فعلی خواهد شد. این نسخه جدید که هنوز بر روی ان کار انجام می شود پروژه Rigel نام دارد. ریگل هم برای آندروید و هم iOS عرضه خواهد شد که قابلیت اصلاح و تغییر عکس های با کیفیت تا 50 مگاپیکسل را خواهد داشت در حالی که حد بالای نسخه قبلی 12 مگاپیکسل بود.

هم چنین نسخه جدید دارای تکنولوژی Adobe's Creative Cloud خواهد بود که نوعی تکنولوژی ذخیره اطلاعات مجازی واصطلاحا ابری است که به کار اجازه می دهد پس از نیمه کاره رها کردن اصلاح یک عکس، آن را در درایو مجازی این تکنولوژی ذخیره کرده و سپس در مکانی دیگر و با دسترسی به اینترنت، اصلاح عکس را با تبلت یا گوشی خود از سر بگیرد.

نظرات
    ارسال نظر