اولین کارت حافظه 512 گیگابایتی جهان تولید شد

اولین کارت حافظه 512 گیگابایتی جهان تولید شد

شرکت Microdia به تازگی اولین کارت حافظه Micro SD با ظرفیت 512 گیگابایت ساخت خود را رونمایی کرده است. این کارت حافظه بیشتر از دو برابر پرظرفیت ترین کارت حافظه فعلی موجود در بازار یعنی کارت های حافظه 200 گیگابایتی، ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات دارد. رکورد ساخت کارت حافظه با بالاترین ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات پیش از این در اختیار شرکت SanDisk که سازنده کارت های حافظه Ultra microSDXC می باشد بود. این شرکت هم چننی تا پیش از این قدرت یکه تاز بازار Micro SD ها بود.

نکته قابل توجه در مورد این کارت حافظه جدید این است که در دوره ای که کارت های حافظه روز به روز ارزانتر می شوند این کارت حافظه دارای قیمت 1000 دلار است، البته این را هم باید در نظر داشت که آوردن نیم ترابایت حافظه بر روی کارتی به اندازه ناخن انگشت شما، تکنولوژی خاصی را می طلبیده و این کارت اولین در نوع خود است. این کارت حافظه در ماه بعد به صورت رسمی در بازار عرضه خواهد شد و سرعت تبادل اطلاعات آن به 300 مگابیت بر ثانیه می رسد.

این Micro SD بر اساس استاندارد SD 4.0 تولید شده و اگر دستگاه شما الزمات این استاندارد را ندارد پس سرعت تبادل اطلاعاتتان به 150 مگابیت بر ثانیه خواهد رسید.

نظرات
    ارسال نظر