طرح سامسونگ برای نصب صفحه نمایش های بزرگ بر پشت تریلرها

طرح سامسونگ برای نصب صفحه نمایش های بزرگ بر پشت تریلرها

سامسونگ به تازگی اعلام نموده است که قصد دارد تا بر پشت تعدادی تریلر، صفحات نمایش LED بزرگ ساخت خود را نصب کند. در نگاه اول این طرح ممکن است عاملی جهت سرگرم کردن رانندگان تریلی در مسافت های طولانی و سفرهای تکراری و خسته کننده در جاده های تکراری و خسته کننده به نظر برسد، اما هدف سامسونگ چیزی فرای این امر بوده و در راستای افزایش ایمنی جاده ای است، تا به رانندگان بی صبر کمک کند تا از گرفتن تصمیمات اشتباه حین سبقت از کامیون های کند در جاده های خطرناک و پیچ ها، خودداری کنند.

برای این امر، یک دوربین بی سیم در جلوی کامیون نصب شده و تصاویر زنده را به صفحه نمایش نصب شده در پشت می فرستد، بنابراین رانندگان کامیون ها و سایر خودروهای پشتی می توانند از وضعیت جاده در جلوی کامیون های کند رو مطلع شوند و سپس اقدام به سبقت نمایند. این تکنلوژی هم چنین به رانندگان تریلرها کمک می کند تا به نقاط کور خود دسترسی داشته یاشند و خودروهای کوچکی که از آن سبقت می گیرند را به راحتی مشاهده کنند. این تکنولوژی مخصوص جاده های دو لاین رفت و برگشتی است.

این تکنولوژی تعداد تصادفات و اشتباهات حین سبقت گرفتن از کامیون ها در جاده های باریک را کاهش خواهد داد، که البته هنور در حد ایده است و سامسونگ راه درازی را برای پیاده سازی آن با مشارکت سازمان های مربوطه در پیش دارد.

نظرات
    ارسال نظر