ساعت هوشمند سواج با تکنولوژی NFC تا پایان سال میلادی جاری وارد بازار خواهد شد

در حال حاضر اکثر کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند مانند اپل، سامسونگ، موتورولا، هواوی، ال جی و ... دست به تولید ساعت های هوشمند زده اند. افزایش محبوبیت و شروع همه گیر شدن استفاده از این محصول جدید، سازندگان سنتی ساعت را نیز به فکر عرضه ساعت های هوشمند انداخته است. از عرضه اولین مدل های ساعت های هوشمند مدت زیادی می گذرد و حتی یکی از پلتفرم های آن ها یعنی Android Wear گوگل، تاکنون به روزرسانی های زیادی را که موجب افزایش امکانات و بهبود کارایی آن شده است را به چشم دیده است.

تولیدکنندگان سوییسی و سنتی ساعت مانند Tag Heuer نیز تاکنون ساعت های هوشمندی را عرضه نموده اند اما مشهورترین آن ها یعنی سواچ، هنوز محصولی مشابه را عرضه نکرده است، که همانطور که از اخبار و مقاله نشریه وال استریت ژورنال استنباط می شود، ساعت هوشمند این کمپانی نیز در راه است. بر طبقه گزارش وال استریت ژورنال، این ساعت متکی به تکنولوژی NFC و یا ارتباطات نزدیک زمینه خواهد بود که از این تکنولوژی اکثرا برای اموری چون پرداخت های الکترونیکی و ... استفاده می شود. هنوز مشخص نیست که پلتفرم این ساعت چه خواهد بود اما با توجه به گفته مدیر ارشد سواچ که این ساعت رقیب جدی ای برای ساعت هوشمند اچل و ساعت های هوشمند سامسونگ می باشد، می توان این گونه پیش بینی کرد که این ساعت در دو مدل مجزا با پلتفرم های iOS و آندروید عرضه شود.

این ساعت به علت متکی بودن به تکنولوژی NFC مصرف باتری پایینی خواهد داشت و در این تابستان ابتدا در سوییس، آمریکا و چین عرضه خواهد شد.

نظرات
    ارسال نظر