امکان به اشتراک گذاری تجربه بازی های آندرویدی به وسیله بخش بازی گوگل پلی

امکان به اشتراک گذاری تجربه بازی های آندرویدی به وسیله بخش بازی گوگل پلی

به نظر می رسد که کمپانی گوگل در زمنیه وارد شدن به عرصه به اشتراک گذاری و پخش تجارب بازی های آندرویدی توسط کاربران آن، بسیار جدی است. بخش بازی یوتیوب یا همان YouTube Gaming مدت زیادی نیست که عرضه شده و به تازگی اطلاعات بیشتری توسط گوگل در زمینه هایی هم چون چگونگی ضبط ویدیو از صفحه گوشی هنگام بازی کردن و پخش و به اشتراک گذاری آن با سایر کاربران، منتشر شده است.

به نظر می رسد که کار اصلی بر عهده بخش بازی های گوگل پلی یا همان Google Play Games است. پروسه از آن جا آغاز می شود که کاربر حین انجام یک بازی که عضو بازی های گوگل پلی است و اکانت خویش را در این برنامه حین بازی فعال کرده، می تواند با فشردن چند دکمه ساده و ضبط صدا و تصویر از مراحل بازی که خود مشغول انجام آن هاست یک ویدیو تهیه کرده و حتی می تواند توضیحات و تصویر خود را حین انجام بازی با فعال کردن میکروفون گوشی و دوربین جلوی آن حین ضبط ویدیو، به ان اضافه کند. سپس به اشتراک گذاری ویدیو، از طریق YouTube Gaming انجام خواهد شد. در حال حاضر تنها ضبط ویدیو با کیفیت های 480p و 720p امکان پذیر می باشد.

هنوز تا فعال شدن قابلیت های ذکر شده در بالا راه زیادی باقی است و احتمالا در مورد این قابلیت جدید، در کنفرانس 29 سپتامبر گوگل که در آن گوشی ها نکسوز جدید ستاره اصلی خواهند بود، بیشتر خواهیم شنید.

نظرات
    ارسال نظر