Loading...

روس ها گوگل و آندروید را متهم به انحصار طلبی کردند

شنبه 18 مهر 1394 - 03:30 مسعود تاجیک
اشتراک گذاری
روس ها گوگل و آندروید را متهم به انحصار طلبی کردند

گوگل و سیستم عاملی اختصاصی آن در روسیه تحت فشار قرار دارند، چرا که یکی از دادگاه های این کشور حکمی را علیه انحصار طلبی این کمپانی و سیستم عامل اختصاصی اش صادر نموده است. بر اساس رای این دادگاه، قوانین گوگل در مورد وجود برنامه های پیش فرض آندرویدی بر روی گوشی های دارای این سیستم عامل انحصار طلبانه و غیر رقابتی است و گوگل مدت زمان محدودی را بر اساس حکم این دادگاه زمان دارد تا در مورد الزماتی که برای سازندگان مختلف برای داشتن فروشگاه گوگل پلی بر روی دستگاه هایشان قرار داده است، تغییراتی اساسی ایجاد کند.

شاکی این پرونده، یکی از رقبای روسی فروشگاه گوگل پلی با نام Yandex است که نسبت به رقیب قدرتمند خود عملکردی ضعیف داشته و عمده شهرت آن به دلیل وجود برنامه های ویروسی و بدافزار در میان برنامه های عرضه شده اش، خدشه دار شده است. این فروشگاه روسی شکایت کرده است که الزامات گوگل برای برخی سازندگان برای داشتن فروشگاه گوگل پلی بر روس دستگاه هایشان به صورت پیش فرض سخت گیرانه بوده و امکانی برای وجود برنامه های از پیش نصب شده ساخته شده توسط شرکت های مستقل مانند Yandex بر روی دستگاه های آندرویدی وجود ندارد.

گوگل به تازگی تعداد برنامه های از پیش نصب شده الزامی خود بر روی دستگاه های آندرویدی را کاهش داده است اما این کار کمک چندانی به این کمپانی در مورد این پرونده نخواهد کرد.

  • منبع: phoenarena
  • تاریخ: شنبه 18 مهر 1394 - 03:30
  • صفحه: اخبار
دیدگاه ها
    به اشتراک بگذارید
    به اشتراک بگذارید