12 نفر از کارکنان شرکت اپل به خاطر فاش کردن اطلاعات دستگیر شدند

بر طبق یادداشتی که توسط کمپانی نرم افزاری Bloomberg کشف شد، در طول سال گذشته، 12 نفر از کارکنان کمپانی Apple  به خاطر فاش کردن اطلاعات داخلی در مورد برنامه های نرم افزاری آینده دستگیر شدند.

این کمپانی دریک یادداشت قوی نوشته شده، گفت که شرکت Apple تعداد 29 نفرازافرادی را که در سال گذشته اطلاعات را فاش کردند، گرفتند و تعداد 12 نفر از آن ها دستگیر شدند. این 29 نفر شامل کارمندان، پیمانکاران و شرکای زنجیره تامین بودند. برطبق این یادداشت ها برداشت می شود که " فاش کنندگان این اطلاعات فقط کارشان را در کمپانی Apple از دست نمی دهند بلکه در بعضی موارد، آن ها به زندان می افتند و با جریمه های سنگین برای نفوذ به شبکه و سرقت اسرار تجاری مواجه می شوند که هر دو آن ها به عنوان جنایات فدرال طبقه بندی می شوند."

این یادداشت ها تلاش می کنند تا با هشدار کارکنان در مورد اینکه خبرنگاران و رسانه ها می توانند برای کسب اطلاعات با آن ها دوست شوند، از فاش شدن اطلاعات داخلی این کمپانی جلوگیری کنند اما هزینه ی به بیرون درز کردن این اطلاعات به این معنی است که گزارشگران ترافیک وب بیشتری کسب می کنند در حالی کارکنان ممکن است کارشان را از دست بدهند. این کمپانی اعلام کرد: " با وجود اینکه مصاحبه شدن ممکن است در ابتدا جذاب به نظر برسد اما این موضوع مهم است که دریاد داشته باشید که در حال بازی داده شدن هستید." و همچنین اضافه کرد که زمانی که شخصی شغلش را به خاطر فاش کردن اطلاعات از دست می دهد، پیدا کردن شغلی دیگر در جایی دیگر ممکن است سخت باشد.

در اوایل سال جاری، این شرکت یک کارمند را دستگیر کرد که جزئیات یک جلسه داخلی را فاش کرد، جلسه ای که معاول ارشد مهندسی اپل، Craig Federighi، به اطلاع کارمندان رساند که ویژگی های نرم افزاری خاص در iOS به تاخیر خواهد افتاد. در سال گذشته، کارمند دیگری به خاطر فاش کردن جزئیات مربوط به دستگاه های iPhone X، iPad Pro و AirPods به سایت خبری  9to5Mac، اخراج شد.

0 0 رای کاربران
نظرات
    ارسال نظر