اپل اپلکیشن‌های گمراه کننده در iOS را منع می‌کند

به محض اینکه گوشی جدید آیفون 8 خود را دریافت کنید،‌ شاید بخواهید اپلیکیشن‌های جدیدی روی گوشی خود دانلود کنید. اپل نیز از این فرصت استفاده کرده و دستورالعمل‌های جدیدی برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ارساله کرده است تا مطمئن شود App Store در شرایط خوب و سالمی قرار دارد. بر طبق گزارش 9to5 Mac،‌اکنون بصورت رسمی اپل می‌خواهد در را به روی اپلیکیشن‌های گمراه کننده ببندد.

 

App Store از قبل خط مشی‌هایی علیه چنین اپ‌هایی وضع کرده است، اما آپدیت اخیر دستورالعمل‌ها شدت بیشتری به این ماجرا می‌بخشد. این ممنوعیت علیه اپلیکیشن‌هایی است که "شامل محتوا یا خدماتی هستند که در حقیقت ارائه نمی‌شوند." همانند آن اپلیکیشن‌های آنتی ویروس کلاهبردارانه که در حقیقت هیچ کاری انجام نمی‌دهند؛ این موارد کامل حذف می‌شوند. اپل از قبل تعدادی از این موارد را از App Store حذف کرده است اما این دستورالعمل جدید به ممنوعیت شدت بیشتری می بخشد و کاری می‌کند که این موارد از همان ابتدا حذف شوند و به مراحل بالاتر راه پیدا نکنند.

 

بعلاوه اینکه، این دستورالعمل جدید شامل ماده‌های جدیدی برای ARKit و Face ID می‌شود. اپل می‌خواهد اپلیکیشن‌های ARKit ی که شما در App Store می‌بینید چیزی بیشتر از اپ‌هایی با یک هدف واحد باشند؛ اپل اضافه می‌کند که این اپل‌ها باید "تجارب واقعی غنی با ارزش افزوده" را به کاربر پیشنهاد دهند. برای Face ID، اپل اضافه می‌کند که می‌بایست یک متد بازگشایی جایگزین را برای بچه‌های کمتر از 13 سال به آن اضافه شود.

اکنون همچنین این امکان فراهم شده است که یک کاربر 100 درصد بودجه‌ی خود در App Store را به فرد دیگری بدون استفاده از خرید‌های درون برنامه‌ای ارسال کند، ازینرو دیگر نیازی نیست 30 درصد از این مبلغ را به خود اپل پرداخت کرد. اینجا هشدار می‌دهد که ارائه‌ی مبلغ پیشنهادی باید یک انتخاب اختیاری باشد.

 

در این دستورالعمل همچنین ماده‌ای اضافه شده است برای ممنوع کردن اپلیکیشن‌هایی که "کار قاچاق انسان و/یا سو استفاده از کودکان" را تسهیل می‌کند. ارائه‌ی این اپلیکیشن‌ها همیشه ممنوع بوده است اما اپل با مکتوب کردن و منتشر کردن آن خواسته است هشدار دهد که در صورت دیدن چنین اپلیکیشن‌هایی اقدامات قانونی لازم را علیه آنان انجام خواهد داد.

نظرات
    ارسال نظر