اجازه اپل به شرکت ها برای ساخت کابل های یک سر لایتنینگ و یک سر جک 3.5 میلی متری

اجازه اپل به شرکت ها برای ساخت کابل های یک سر لایتنینگ و یک سر جک 3.5 میلی متری

اپل مشخصات خود را برای برنامه لوازم جانبی MFi به روز کرده است و همچنین یک لوگو جدید در پایان هفته گرفت که به شرکت ها اجازه می دهد تا پورت های USB-C را در دستگاه های دارای مجوز قرار داده و همچنین برای اولین بارکابل یک سرلایتنینگ ویک سرجک 3.5 میلی متری، ایجاد کند.

آن ها برای کاربران محصولات اپل مفید هستند به ویژه به این دلیل که کمپانی اپل، حداقل روی لپتاپ های خود، به طرف استفاده از USB-C حرکت می کند. در حال حاضر شرکت های شخص ثالث چیزهایی مانند کنترل ها، بسته های باتری و بلندگو هایی می سازند که می توانند از شارژ USB-Cاستفاده کنند درحالی که مهر تاییده اپل را حفظ می کنند.

اما اپل هنوز در حال محدود سازی مشخصات خود است. برخلاف پورت های لایتنینگ که بخشی ازمشخصه MFi برای لوازم جانبی است، پورت های USB-C نمی توانند برای همگام سازی وشارژpass-through  (یک پاوربانک می تواند همزمان خود و دستگاه دیگری را شارژ کند) درآیفون مورد استفاده قرار بگیرند. این موضوع بدین معنی است که متاسفانه قاب های با قابلیت شارژ USB-C برای آیفون شما وجود ندارد.

کابل یک سرلایتنینگ ویک سر پورت 3.5 میلی متری برای هدفون های قدیمی با کابل های جداشدنی یا بلندگوهایی با ورودی 3.5 میلی متری aux نیز مفید هستند به طوری که به کاربران اجازه میدهند تا به صورت مستقیم بدون نیازبه کابل یک سر دانگل لایتنینگ و یک سرپورت 3.5 میلی متری، آیفون خود را به آن متصل کنند.

موضوع بعدی که بیشتردر مورد آن گفته می شود چیزی است که اپل در به روزرسانی مشخصات قرار نداده است که کابل یک سر لایتنینگ و یک سر USB-Cاست که کمپانی هنوز به هر سازنده شخص ثالث، اجازه ساخت آن را نمی دهد. این ناامیدانه است به دلیل اینکه کاربران لپتاپ های مکبوک فعلی اپل می گویند که باید مبلغ اضافی زیادی را برای کابل ان هزینه کنند.

کابل های یک سر USB-C و یک سرلایتنینگ تنها راه برای شارژسریع  iPhone X و  iPhone 8 است. این بدین معنی است که شما باید مبلغ 25 یا 35 دلار را برای کابل یک سر USB-C و یک سر لایتنینگ رسمی اپل پرداخت کنید.(بسته به اینکه چه قدر می خواهید این کابل بلند باشد.) با توجه به اینکه کابل های شخص ثالث چه قدراز مبانی آمازون و انکرارزان می شوند، اپل اسرار دارد که انحصار خود را حفظ کند.

 

نظرات
    ارسال نظر