گجت اضافه شده به دستبند Apple watch با قابلیت تشخیص ضربان قلب نامنظم

  • منبع: mashable
  • تاریخ: پنجشنبه 10 اسفند 1396 - 11:27
  • صفحه: اخبار
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
گجت اضافه شده به دستبند Apple watch با قابلیت تشخیص ضربان قلب نامنظم

کاربران Apple watch حتما این متن را بخوانند.

یک گجت تایید شده توسط FDA در بازار وجود دارد که می تواند به کاربر این امکان را بدهد که بر روی قلب خود به صورت کاملا جدیدی کنترل داشته باشد.

همه ی ما متوجه می شویم زمانی که قلبمان پس از دویدن یا یک وضعیت عصبی کننده، شروع به تند تند زدن می کند اما بیشتر ما که دکتر نیستیم که متوجه شویم آیا این شرایط نرمال است یا می تواند یک مشکل تلقی شود. تشخیص اینکه ریتم ضربان قلب شما غیر نرمال است واقعا کار آسانی نیست و به نظر می رسد که تنها راه برای تایید نرمال یا غیر نرمال بودن ضربان قلب مراجعه به متخصص قلب و انجام تست ثبت ضربان قلب با برق یا به اصطلاح EKG  است.

AliveCor نام شرکتی است که به دلیل گجت هایی که به پشت گوشی های هوشمند اضافه می کند می تواند دقیقا همان تست EKG را انجام دهد. بعد از دو سال تست کردن این گجت، AliveCor در نهایت اجازه روانه کردن این گجت به بازار را گرفت. این گجت KardiaBand نام دارد به عنوان ابزاری برای کنترل ضربان قلب به دستبند Apple Watch اضافه می شود.

بر اساس مطالعاتی که توسط متخصصین قلب در کلینیک Cleveland انجام شده است، این نتیجه حاصل شده است که الگوریتم این گجت ، ضربان قلب نرمال را تا 90 درصد اوقات به درستی تشخیص می دهد. این بدین معنی است که KardiaBand می تواند به صورت فوری و خیلی دقیق برای کاربر مشخص کند که آیا جای نگرانی برای ضربان قلب او وجود دارد یا خیر.

ممکن است اصلا برای افراد این سوال پیش بیاید که احتمال بروز چه مشکلاتی در صورت ضربان قلب نامنظم وجود دارد. اگرناهنجاری در ضربان قلب جدی باشد ، ممکن است منجر به سکته قلبی، لختگی خون در قلب و یا ناراحتی های قلبی شود بنابراین ریتم ضربان قلب موضوعی نیست که نادیده گرفته شود.

این به این معنی نیست که ضربان قلب نامنظم همیشه یک مشکل جدی و خطرناک است بنابراین نترسید. با اینکه افراد زیادی ترجیح می دهند که دکتر نروند به خاطر اینکه نمی خواهند این موضوع را بپذیرند که موضوعی برای نگرانی وجود دارد و همانطور که پیشتر گفته شد نادیده گرفتن ریتم ضربان قلب نا منظم می تواند عواقب جدی را به همراه داشته باشد اما هم اکنون این امکان برای کاربران فراهم است که با استفاده از KardiaBand ، تست EKG را به راحتی در منزل انجام دهند. (این موضوع حائز اهمیت است که نتیجه تست با این گجت نگران کننده بود ضروری است که برای بررسی موضوع به دکتر مراجعه کنید.)

با 199 دلار می توانید یک  KardiaBand38 یا 42 میلیمتری تهیه کنید البته اگر Apple Watch دارید  ولی اگر اپل واچ ندارید و قصد خرید آن را هم ندارید می توانید با پرداخت مبلغ 99 دلار می توانید نرم افزار تست EKG ،محصول کمپانی AliveCor را برای گوشی هوشمند خود تهیه کنید.

افزودن دیدگاه