پلاک های دیجیتال قرار است در دبی آزمایش شوند

پلاک خودرو ها در مفهوم، زیاد تغییر نکرده اند به دلیل اینکه ماشین ها بیشتر از یک قرن پیش اختراع شدند اما در مورد پلاک های دیجیتال در سال های اخیر بیشتر صحبت شده است. در حال حاضر، راننده ها در دبی قرار است که آن ها ارا امتحان کنند.

بر اساس سازمان خبرگذاری BBC، دبی آزمایش پلاک های هوشمند را در ماه آتی بر روی برخی از وسایل نقلیه آغاز خواهد کرد. استدلال اداره راه و ترابری دبی برای انجام این آزمایش این است که این دستگاه ها واکنش سریع تر اورژانسی را اگر راننده تصادف کند یا ماشین او دزدیده شود، در پی خواهند داشت. خدماتی همچون تمدید ثبت نام، عوارض و جریمه های پارکینگ می تواند فورا از از حساب صاحب وسیله نقلیه کسر گردد.

اما به خاطر اینکه سیستم GPS در این پلاک ها قرارداده شده است، نگرانی در مورد حریم خصوصی وجود دارد. شماره پلاک ها می توانند توسط سازمان حمل و نقل از راه دور تغییر کنند که این به این معنی است که آن ها می توانند هک شوند. همچنین خبرگذاری BBC اعلام کرد که آب و هوای خشک دبی با گرما و شن ممکن است برای این فناوری چالش برانگیز باشد.

کالیفرنیا در سال 2013 لایحه ای را به تصویب رساند که به موجب آن آزمایش پلاک های دیجیتال را شروع کند و آن ها در اوایل سال جاری شروع به کار کردند. خواننده های پلاک و ردیابی چیزجدیدی برای سازمان های اجرای قانون نیست وپلاک های هوشمند می توانند این قابلیت را به سطح جدیدی برساند.

0 0 رای کاربران
نظرات
    ارسال نظر