دارندگان گلکسی S8 عاقبت می‌توانند دکمه‌ی Bixby را غیرفعال کنند

اکنون می‌توان گوشی را طوری تنظیم کرد که این دکمه هیچ کاری انجام ندهد. من عاشق گوشی هوشمند گلکسی S8 هستم به جز یک مورد در این گوشی که بسیار مزاحم است: دستیار به شدت مزاحم و آزار دهنده‌ی Bixby. اکنون، سامسونگ به شما اجازه خواهد داد که کلید اختصاص داده شده به Bixby را غیر فعال کنید و کار را برای فراخوان کردن این دستیار بسیار سخت تر کرده است. اینکه وظیفه‌ی این کلید بعد از از کار انداختن Bixby چیست هنوز معلوم نیست. آخرین باری که ما این مورد را بررسی کردیم، مشاهده کردیم که فعلا سامسونگ هیچ برنامه‌ای برای بکارگیری دوباره‌ی آن برای استفاده در دیگر موارد ندارد اما شاید اکنون فکرهایی برای آن داشته باشد.

 

من در این مورد تنها نیستم، بسیاری از از Bixby بیزارند؛ دکمه‌ای که در هر زمان نامناسبی خودش را آشکار می‌کند و غیرفعال کردن کامل آن غیرممکن است. حتی برای یک عکس گرفتن ساده نیز با آن مواجه می‌شویم. همکار من دیوندرا به هنگام آزمایش این اپلیکیشن در سری برنامه‌های "زندگی با هوش مصنوعی" اذعان کرد که حتی بعد از استفاده‌های پیاپی و مکرر با گوشی این قابلیت کاری با شما می‌کند که دوست دارید گوشی را از پنجره به بیرون پرتاب کنید.

 

Bixby تمام سعی‌اش این است که نشان دهد گوشی از دستیار همراه گوگل برخوردار است که در کنار Alexa یکی از بهترین دستیارهای موجود در دنیای تکنولوژی است. قابل درک است که سامسونگ می‌خواهد نشان دهد که چیزی فراتر از یک عرضه‌کننده‌ی سخت افزار است اما تا بحال، هیچ کدام از اپلیکیشن‌هایش نظر من را جلب نکرده‌اند و حتی Bixby نیز در این زمینه چندان درخشان عمل نکرده است.

 

اکنون که این دکمه آزاد است (و من فوری آن را غیرفعال کردم)، دوست دارم از آن برای دوربین یا مورد دیگری استفاده کنم،‌ و خوشبختانه سامسونگ می‌خواهد به زودی اجازه‌ی این امکان را برای کاربرانش فراهم سازد. Sammobile می‌نویسد که غیرفعالسازی کلید Bixby‌ برای همه فعال نشده است. اما همانطور که تصویر بالا نشان می‌دهد، من این امکان را در فرانسه دریافت کردم که معمولا آخرین مکانی است که آپدیت‌ها به آنجا می‌رسد. اگر هنوز این امکان را در گوشی خود مشاهده نمی‌کنید، صبور باشید که به زودی آن را خواهید دید.

نظرات
    ارسال نظر