Loading...

ایده فورد برای استفاده از پهباد به عنوان سنسور جایگزین خودرو

شنبه 19 اسفند 1396 - 12:54 مرتضی فرخی پور
اشتراک گذاری
ایده فورد برای استفاده از پهباد به عنوان سنسور جایگزین خودرو

فورد برای ثبت اختراع درخواست کرده است که یک پهباد را به وسیله نقلیه شما متصل می کند واگر یکی ازسنسورهای ماشین شما خراب شود، این پهباد به عنوان سنسور جایگزین عمل می کند.

این یک ثبت اختراع است و به ندرت به این معنی است که یک شرکت خودروسازاین ایده را درعمل استفاده خواهد کرد و به طور معمول این ثبت اختراع برای حذف سایر تولید کنندگان ازاستفاده از این ایده است. اگر فورد به این ایده رسیده است سوال این است که چگونه کار می کند؟

پهباد به عنوان سنسور جایگزین خودرو

بر اساس بایگانی ثبت اختراع فورد، وسیله نقلیه شما یک خرابی را در یکی ازسنسورها ثبت می کند و با استفاده از شبکه  vehicle-to-vehicle با یکی از این پهباد ها ارتباط برقرار می کند وسپس این پهباد راهش را به سمت خودرو شما پیدا می کند. وقتی به محل خودرو رسید، روی خودرو می نشیند و مادامیکه اتومبیل شما را به مرکز تعمیر نزدیک هدایت می کند تا این مشکل به صورت دائمی حل شود، به عنوان سنسور جایگزین عمل می کند.

در تئوری، ایده خوبی است اما درعمل به نظرمی رسد کمی سخت می توان آن را در مقیاس به اجرا در آورد. پهباد ها ارزان نیستند و پهباد های مجهز به گونه ای پکیج سنسور و قدرت محاسبه ای لازم برای انجام اینگونه کارهنوز خیلی گران خواهند بود. همچنین اضافه کردن محدودیت های FAA در پهباد ها برای پرواز در مناطق خاص نیز موضوع را خیلی پیچیده می کند.

 

  • تاریخ: شنبه 19 اسفند 1396 - 12:54
  • صفحه: اخبار
دیدگاه ها
    به اشتراک بگذارید
    به اشتراک بگذارید