گوگل و آزمایش یک UI جدید برای سیستم نتایج جست و جو

تیم مسئول نتایج جست و جوی وب گوگل و بخصوص رابط کاربری آن، در فکر تغییراتی بر سر چگونگی نمایش نتایج AMP هستند. صفحات موبایلی شتابی (AMP) مدتی است که در نتایج جست و جو مشاهده می‌شود و با کلمه‌ی AMP از دیگر نتایج متمایز شده است. نتایجی که این حروف را کنار خود دارند صفحاتی هستند که صرفا در نتایج جست و جوی موبایلی مشاهده می‌شوند. تغییرات جدید در نحوه‌ی نمایش نتایج گوگل بطور مشخصی برای دستیابی به اهداف صفحات مشخص شده توسط AMP طراحی شده است. در زمان نوشتن این خبر این تغییرات هنوز بطور گسترده اعمال نشده‌اند و هنوز در مرحله‌ی آزمایش و آزمون و خطا است. پس نیازی نیست که کاربران در صورت ندیدن این نتایج نگران این باشند که مشکلی در دستگاهشان وجود دارد.
دو تغییر عمده در این سیستم ایجاد شده است. اولین تغییر، رنگ خاکستری استفاده شده برای مشخص کردن نتایج به رنگ آبی روشن تغییر یافته است. این شاید تغییر کوچکی باشد اما بطور مشخصی دیده شدن آن را در صفحات جست و جو برای کاربران بهبود خواهد بخشید. گوگل همچنین سربرگ خود AMP را نیز تغییر داده است. دیگر تغییرات تقریبا در همان سطح سیستم قبلی هستند و خود شرکت هنوز هیچ مورد مشخصی را در این مورد اعلام نکرده است. هرچند که گوگل کلمه‌ی instant را جایگزین AMP کرداه است و کاربران به وضوع می‌توانند تشخیص دهند که این نتایج از دیگر موارد متمایز هستند.
به یاد داشته باشید که این تغییرات هنوز بصورت گسترده اعمال نشده‌اند و کاربران محدودی این تغییرات را مشاهده می‌کنند. تمامی این موارد هنوز در حال آزمایش هستند و ممکن است هیچوقت UI جدید برای عرضه‌ی عمومی آماده نشود. شاید قبل از انتشار عمومی آن تغییرات دیگری نیز در این سیستم اعمال شود و تیم مسئول این بخش در گوگل در حال آماده سازی آن به بهترین نحو ممکن برای عرضه ی عمومی هستند.

نظرات
    ارسال نظر