10 نکته در مورد افزایش عمر باطری در آیفون 8 و 8 پلاس

آیفون 8 و 8 پلاس مدتی است که به بازار عرضه شده‌اند و ممکن است شما هم یکی از آنها را داشته باشید. خرید جدیدتان را تبریک می‌گوییم! آیفون‌های جدید نه تنها بخاطر چیپ‌های جدید Bionic به شدت قدرتمند هستند، بلکه بیشترین عمر باطری را در میان تمامی آیفون‌ها دارند. عمر باطری 10 ساعت و نیم برای گوشی آیفون 8 پلاس با صفحه نمایشگر روشن و 8 ساعت و نیم برای آیفون 8 با صفحه نمایش متوسط شاید چندان چشمگیر نباشند. در حقیقت، این اعداد برای کاربرهای معمولی رضایت بخش است اما کاربرهای فعال دوست دارند مدت زمان بیشتری را با گوشی بگذرانند.
اگر شما هم از زمره کاربران دسته دوم هستید، تمایل دارید که با شارژ کامل باطری مدت بیشتری را با گوشی سپری کنید بدون اینکه نیاز باشد مواردی را قربانی آن کنید. یکی از گزینه‌های دم دست برای این کار روشن کردن قابلیت Power Saving mode است که منجر به محدود کردن قدرت پردازنده می‌شود و تمامی اعلان‌ها را غیر فعال می‌کند. اجازه دهید بررسی کنیم که از چه راههای دیگری می‌توان از راههای دیگری نیز به عمر باطری افزود.

1. گزینه‌ی Raise to Wake را غیر فعال کنید

قابلیت Raise to Wake سال پیش همراه با iOS 10 منتشر شد. معمولا زمانی که آیفون تشخیص دهد شما گوشی را از روی میز بلند کرده‌اید و یا از جیب خود در آورده‌اید، بطور خودکار صفحه نمایش را روشن می‌کند. این قابلیت مصرف بسیار ناچیزی از انرژی باطری دارد اما اگر احساس می‌کنید بیشتر به عمر باطری نیاز دارید می‌توانید آن را غیر فعال کنید.
 
2. مدیریت اعلان‌ها

با وجود اینکه گزینه‌ی Raise to Wake را خاموش کرده‌اید، باز هم مشاهده می‌کنید که در هنگام دریافت اعلان‌ها صفحه‌ی نمایشگر روشن می‌شود. شاید این مورد مصرفی بسیار جزئی داشته باشد اما اگر تمامی آنها را روی هم حساب کنیم عدد قابل توجهی خواهد شد. شما می‌توانید نمایش اعلان‌های جدید را برای اپلیکیشن‌هایی که برای شما مهم نیستند را غیر فعال کنید.

3. غیرفعال کردن Background app refresh

ما همه از اپلیکیشن‌هایی روی گوشی خود برخورداریم که هر از چند گاهی از آنها استفاده می‌کنیم. به احتمال زیاد بعضی از آنها را یک بار در هفته باز می‌کنید. پس چرا آنها را محدود نمی‌کنید؟ با غیر فعال کردن این گزینه دیگر در پس زمینه این اپلیکیشن‌ها به روز نمی‌شوند و اعلانات جدید برای شما ارسال نمی‌کنند. شاید مصرف ناچیزی در انرژی داشته باشند اما در کل می‌تواند رقم قابل توجهی باشد.

4. کم کردن زمان قفل شدن خودکار

اگر شما گوشی خود را روی میز یا در جیب خود می‌گذارید و زمان قفل شدن آن را روی 5 دقیقه گذشته‌اید، انرژی زیادی از گوشی صرف بیدار ماندن در این لحظات می‌شود. پس چرا زمان قفل شدن گوشی را کوتاه تر نمی‌کنید تا انرژی کمتری مصرف کنید؟

5. غیرفعال کردن بلوتوث

در iOS 11 خاموش کردن بلوتوث و وای‌فای در حقیقت آنها را خاموش نمی‌کند. تنها اتصال آنها را قطع می‌کند و همچنان در پس زمینه آنها را باز می‌گذارد تا به دنبال ارتباطات جدید به جست و جو بپردازند. پس اگر می‌خواهید کاملا این گزینه‌ها را خاموش کنید از طریق منوی تنظیمات اقدام به خاموش کردن آنها کنید.

6. غیرفعال کردن یا مدیریت کردن خدمات مبتنی بر مکان

نمی‌گوییم که تمامی سرویس‌های فعال در Location Services را غیر فعال کنید، اما مواردی را که نیازی به مکان و نقشه یابی ندارند را غیر فعال کنید تا از این طریق در عمر باطری خود صرفه جویی کرده باشید.

7. غیرفعال کردن ویبراتور و haptic ها

شاید همیشه نیاز نباشد زمانی که کسی با شما تماس می‌گیرد همزمان ویبراتور آن نیز فعال شود. شما می‌توانید این قابلیت را برای زمانی که گوشی شما در حالت بی صدا است فعال کنید تا از این طریق در عمر باطری خود صرفه جویی کرده باشید.

8. غیرفعال کردن دانلودهای خودکار

آیا واقعا نیازی دارید که اپلیکیشن‌های شما در زمانی که مشغول کارهای روزانه‌ی خود در منزل یا در دفتر کار هستید آپدیت شوند؟ اگر نه، پس آنها را خاموش کنید و از طریق App Store این کار را انجام دهید.

9. زمان اعلان ایمیل جدید را تنظیم کنید

هرچه سیکل اعلان ایمیل جدید بیشتر باشد باطری کمتری مصرف می‌شود. شما می‌توانید با تنظیم کردن این گزینه در عمر باطری خود صرفه جویی کنید.

10. تنظیم کردن به روز شدن پادکست

پادکست‌های زیادی در لیست علاقمندی‌های خود دارید؟ هر چند وقت یکبار پادکست جدید دریافت می‌کنید؟ چون آیفون محتوای پادکست شما را هر ساعت یکبار به روز می‌کند. اگر مشترک چندین شبکه‌ی پادکستی شده باشید گوشی شما بطور مداوم در حال به روز کردن آنها خواهد شد. پس با رفتن به قسمت تنظیمات در صورتی که نیازی به اپیزودهای جدیدی ندارید یا چندان برای شما مهم نیستند این قابلیت را غیر فعال کنید.

نظرات
    ارسال نظر