چیپست های کمپانی اینتل با امنیت بیشتر

کمپانی Intel قصد دارد تا به اسکنر های ویروس اجازه بدهد تا از چیپ ست های گرافیکی یکپارچه خود برای اسکن حملات مخرب استفاده کند. این تغییر می تواند باعث ارتقا عملکرد و عمر باتری در برخی از سیستم ها شود. ریک اکواریا، معاون بخش امنیت کمپانی Intel، توضیح می دهد:" به منظوراسکن سریع ترحافظه، پروسه اسکن با پردازشگر گرافیکی یکپارچه اینتل انجام می شود و امکان اسکن بیشتررا فراهم می کند در حالی که کاهش تاثیربرروی عملکرد و مصرف انرژی را به همراه خواهد داشت. " معیار ارزیابی اولیه برای سیستم های آزمایشی اینتل نشان می دهد که به کارگیری CPU از 20 درصد به 2 درصد کاهش می یابد.

Intel’s Threat Detection Technology (تکنولوژی تشخیص تهدید اینتل) در پردازشگرهای نسل ششم وهفتم وهشتم اینتل در دسترس خواهد بود و به دستگاه های مختلف اجازه می دهد که از مزیت اسکن برخی از ویروس ها با به کارگیری GPU (واحد پردازشگر گرافیکی) به جای CPU (واحد پردازشگر مرکزی) برخوردار شوند. اسکنرهای ویروس در حال حاظر برای شناسایی حملات مبتنی بر حافظه از CPU استفاده می کنند. کمپانی اینتل امیدوار است که با این انتقال  از CPU، عملکرد و مصرف انرژی ارتقا پیدا خواهد کرد زیرا دستگاه های معمولی در اکثر اوقات، کارت های گرافیک داخلی را به کار می گیرند.

کمپانی اینتل به منظور پشتیبانی از این قابلیت با ماکروسافت همکاری می کند و بدین منظور در ابتدا تغییراتی در ماه جاری درقسمت Windows Defender Advanced Threat Protection  به وجود می آورد. کمپانی اینتل همچنین با سایر فروشندگان آنتی ویروس نیز کار می کند تا دیگران بتواند از این تغییر سیلیکون استفاده کنند.

کمپانی اینتل درماه گذشته اعلام کرد که پردازنده های خود را دوباره طراحی می کند تا از خود دربرابرحملات آینده، همانند آسیب پذیری Spectre  محافظت کند.

Intel Security Essentials (ملزومات امنیتی اینتل) شامل حفاظت از بوت امن و سخت افزار به منظور محافظت از برنامه ها در برابر حملات است. این تغییرات مستقیما درداخل سیلیکن ایجاد می شوند و طبق گفته کمپانی اینتل این تغییراتی طوری طراحی شده اند تا اثرات امنیت بر روی عملکرد را مینیمم کنند.

به روزرسانی های امنیتی Spectre در بعضی از موارد تاثیری بر عملکرد داشته اند اما این نباید موضوعی برای پردازنده های آینده باشد. برایان کرزنیچ، مدیر عامل کمپانی اینتل،در ماه گذشته گفت:" همان طور که این محصولات جدید را به بازار می آوریم، اطمینان حاصل کردن از این نکته که این محصولات بهبود عملکردی که مردم از ما انتظار دارند را ارائه می دهند، خیلی مهم است. هدف ما این است که نه تنها بهترین عمکرد، بلکه بهترین عملکرد ایمن را پیشنهاد دهیم. "

امتیاز 0 از 5 توسط 0 کاربر
  • منبع: theverge
  • تاریخ: سه شنبه 28 فروردین 1397 - 15:38
  • صفحه: اخبار
نظرات
    ارسال نظر