مدیرعامل مایکروسافت خطاب به کاربران آیپد: یک کامپیوتر واقعی بخرید!

مدیرعامل مایکروسافت خطاب به کاربران آیپد: یک کامپیوتر واقعی بخرید!

این هفته شاهد خبرهای زیادی بودیم؛ از معرفی Xbox One X گرفته تا مشکلاتی که برای آیفون X پیش‌ آمد. ازینرو، شاید متوجه خبری نباشید که در آن ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در هند خطاب به کاربران آیپد گفت: یک کامپیوتر واقعی بخرید!
نادلا به هند رفته بود تا درباره ایده‌ای که مایکروسافت آن را تغییر داده است هیجان ایجاد کند. از بسیاری جهات، کاری که نادلا در مایکروسافت انجام داده و آن را به یک شرکت مدرن تبدیل کرده است (که در بسیاری حوزه‌ها با اپل در  رقابت است)، قابل تحسین است.
او آنقدر از خود مطمئن است که به راحتی به خود اجازه می‌دهد اپل را مسخره کند. به گزارش یکی از خبرنگاران، نادلا وقتی وارد سالن مراسم شد شروع به خندیدن کرد. این خبرنگار می‌گوید:«نادلا متوجه شد که من و دوستم آیپد داریم و با خنده گفت«دوست عزیز، باید یک کامپیوتر واقعی تهیه کنید!»».
بسیار جالب است که شرکت‌های رقیب اپل بصورت مکرر سعی می‌کنند اپل را تحقیر کنند و سپس حرف خود را پس می‌گیرند تا دوباره این وسوسه را در خود زنده نگه دارند. برای مثال، مایکروسافت بر این ادعا پافشاری می‌کند که کامپیوترهای ویندوز 10 از کارایی بیشتری نسبت به مک برخوردارند. این شرکت ادعای اپل مبنی بر اینکه آیپد پرو یک کامپیوتر است را مضحک دانسته است. یکی از مدیران این شرکت پیشنهاد کرد که آیپد پرو نمونه‌ای از کپی کاری اپل از روی مایکروسافت است.
در این کار مایکروسافت تنها نیست. این هفته، سامسونگ که مدتی در تبلیغاتش اپل را مسخره نمی‌کرد، روند ده ساله‌ توسعه آیفون را مسخره کرد. از آنجایی که اپل در تبلیغاتش مدتهاست که رقبایش را نادیده گرفته است، مدیران اجرایی آن گهگاه دیگر شرکت‌ها را به سخره می‌گیرند. سال پیش، معاون ارشد اپل در بخش بازاریابی جهانی، گفت که استفاده از یک کامپیوتر شخصی قدیمی واقعا ناامید کننده است.
از آنجایی که نظر نادلا تنها یک شوخی در حوزه کاری خودش است، او باور دارد که مایکروسافت هم از اپل و هم گوگل متفاوت است.
نادلا در مصاحبه‌ای گفت:«ما نمی‌خواهیم موفقیت اپل و گوگل را نادیده بگیریم. این شرکت‌ها با هم متفاوت هستند. ما در این بازار فرد وسطی نیستیم. ما سازنده ابزار هستیم، ما سازنده محصولات لوکس نیستیم. این ما نیستیم. ما به دنبال ساخت تکنولوژی‌هایی هستیم که دیگران با توسل به آن می‌توانند محصولات خود را بسازند».

 

 

نظرات
    ارسال نظر