نوکیا و فروش 10 میلیون موبایل در سال اول کاری خود

نوکیا به بازار برگشت. این شرکت سازنده ی گوشی که بازار را در اوایل 2000 در اختیار داشت، دوباره از نو بازسازی شده است و هم اکنون شاهد هم گوشی‌های هوشمند و هم گوشی‌های معمولی همچون نوکیا 3310 هستیم که مردم می‌توانند آنها را خریداری کنند. اما محبوبیت آنها چقدر است و چگونه می‌توانند فروش خود را تضضمین کنند؟
شرکت HMD Global اولین گوشی‌های نوکیا را در فوریه‌ی 2017 در کنگره‌ی جهانی موبایل در بارسلونا معرفی کرد، و بر طبق گفته‌ی پکا رانتالا از عوامل شرکت، از آن به بعد نوکیا میلیون‌ها گوشی هوشمند و همچنین هزاران گوشی‌ معمولی را به فروش رسانده است. این بیانیه در روز دوم سپتامبر منتشر شد و در آن عنوان شده بود که هر چهار مدل گوشی هوشمند نوکیا برای فروش آماده است. اخیرا، IDC تایید کرد که گوشی‌های نوکیا فروش خوبی دارند. مدیر این شرکت تحقیقاتی، فرانسیسکو جرنیمو می‌گوید که:"شروع بسیار خوبی برای نوکیا بوده است."
IDC تخمین می‌زند که برند نوکیا در حال حاضر در رده‌ی 5 ام در فنلاند جا خوش کرده است و تقریبا در حدود 0.4 درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد. این آژانس همچنین عنوان کرده است که فروش گوشی‌های هوشمند نوکیا در نیمه‌ی اول سال در حدود 1.5 میلیون عدد بوده است.

با کنار هم چیدن این موارد، تومی آهونن که از تحلیلگران سابق نوکیا است، موارد زیر را بر شمرده است:
- فروش یک چهارم اول سال (تنها در چین) - 0.1 میلیون (تخمین IDC)
- عرضه‌ی جهانی در یک چهارم دوم سال (تنها در ماه ژوئن) - 1.4 میلیون (تخمین IDC)
- یک چهارم سوم سال (سه ماه در بازار جهانی) - 2.5 میلیون (تخمین تومی آهونن)
- یک چهارم پایانی سال (اضافه شدن دو مدل جدید، فروش کریسمس) - 3.5 میلیون (تومی آهونن)

این تحلیلگر تخمین می‌زند که نوکیا تا کنون در حدود 4 میلیون گوشی به فروش رسانده است در حالی که هنوز فصل فروش تعطیلات پایان سال را پیش رو دارد. با حساب کردن فصل پیش رو، که بطور سنتی از نظر تعداد فروش محصولات فصل ضعیفی است، آهونن اذعان می‌کند که نوکیا نوکیا تنها در یک سال به فروش 10 میلیون واحد گوشی دست پیدا می‌کند.

نظرات
    ارسال نظر