بهترین دوربین‌های دیجیتال سال 2017 از نظر خوانندگان مجله PCMag

برای گرفتن عکس‌های حرفه‌ای همیشه نمی‌توانید به دوربین گوشی خود تکیه کنید. شما به یک دوربین واقعی نیاز دارید، و اینها برندهایی هستند که از نظر خوانندگان PCMag بهترین‌ها هستند.

تعداد عکسهایی که بطور سالیانه گرفته می‌شود بصورت فزاینده‌ای در حال افزایش است - بیشتر از 14 تریلیون عکس در سال. در حالی که بسیاری از این عکس‌ها توسط گوشی‌های هوشمند گرفته می‌شوند، زمانهایی وجود دارد که دوست داریم عکسهای بهتر و حرفه‌ای تری بگیریم. در این نظرسنجی نگاهی می‌کنیم به بهترین دوربین‌های حرفه‌ای موجود از نگاه خوانندگان.
برای درک اینکه چرا وقتی یک دوربین خوب روی گوشی داریم اما یک دوربین حرفه‌ای می‌خریم باید به محدودیت‌های دوربین‌های گوشی‌های هوشمند خوب توجه کنیم. در ابتدا، گوشی‌های هوشمند عمده از لنزهای زوم اپتیکال برخوردارند. چند گوشی معدود - همچون آیفون 7 پلاس، آیفون 8 پلاس و سامسونگ گلکسی نوت 8 - از دو لنز ثابت برخوردارند اما باز هم این چیزی شبیه به telephoto zoom نیست. برای شبیه سازی زوم، گوشی‌های هوشمند از ویژگی cropping استفاده می‌کنند که یک تصویر را بی کیفیت می‌کند. بعضی از دوربین‌ها با قابلیت زوم بالا از لنزهایی برخوردارند که می‌توانند 30 برابر و یا بیشتر یک تصویر را بزرگ کنند. هیچ دوربین هوشمندی نمی تواند چنین زومی داشته باشد.
در ثانی، گوشی‌های هوشمند از سنسورهای ریزی برخوردارند که کیفیت و کاربرد آنها در نور پایین را تضعیف می‌کند. دوربین‌های سیستمی (یک دسته‌بندی شامل SLRs های دیجیتال و دوربین‌های لنزدار بدون آینه) و همچنین بعضی از دوربین‌های کمپکت پریمیوم از سنسورهای بزرگتری برخوردارند. ثالثا، قیمت نیز مهم است. بهترین گوشی‌های هوشمند با بهترین دوربین‌ها چیزی در حدود 700 دلار و بیشتر قیمت دارند. شما می‌توانید با رقمی کمتر از این دوربین‌های بیشتری خریداری کنید.

دوربین‌های دیجیتال و دوربین‌های فیلمبرداری
بر طبق نظر خوانندگان PCMag، انتخاب در میان دوربین‌های دیجیتال معتبر بسیار سخت است. شش از هفت کمپانی دوربین‌سازی از درجه رضایت 8.5 (به شدت رضایت بخش) از صفر تا ده دست یافتند. با اینحال، دو کمپانی امسال بالاتر از دیگر کمپانی‌ها قرار گرفتند: نیکون و پاناسونیک از رتبه بندی رضایت 8.8 برخوردار شدند و جایزه‌ی انتخاب خوانندگان امسال 2017 را به دست آوردند.
پاناسونیک امسال همچنین جایزهی بهترین انتخاب از نگاه خوانندگان را برای بهترین دوربین‌های کمپکت با زوم عالی را به دست آورد. پاناسونیک در دسته‌ی دوربین‌های با زوم بالا همیشه در جایگاه بالایی قرار گرفته است. سونی در سال 2016 جایزه‌ی بهترین دوربین‌های کمپکت را به دست آورد اما رتبه بندی رضایت بخشی آن در این دسته بندی با رتبه‌ی 8.5 امسال نیز دست نخورده باقی ماند؛ پاناسونیک از رتبه‌ی 8.4 به 8.7 دست یافت که بالاترین رتبه در این دسته است. SLRهای دیجیتال همچنان از نظر خوانندگان PCMag محبوب‌تر از طراحی‌های بدون آینه بودند. کنون و نیکون، که هر دو دوربین‌های بدون آینه می‌سازند اما تمرکز عمده‌ی آنها بر DSLR ها است، در این دسته بندی یک جایگاه را با یکدیگر به اشتراک گذاشته اند.
دوربین‌های GoPro به عنوان محبوب‌ترین دوربین‌های فیلمبرداری از نظر تعداد رای دهندگان دست یافتند اما نه در میان رتبه بندی رضایت بخشی کلی. این دوربین‌ها در چند دسته بندی پایین ترین رتبه‌ی رضایت بخشی را به دست آوردند. اینکه کدام کمپانی ساخت دوربین‌های فیبمرداری مشتریانش را خوشحال می‌کند، این جایزه به کنون می‌رسد که یک بار دیگر جایزه‌ی رضایت بخش ترین دوربین فیلمبرداری را از نظر خوانندگان ما دریافت می‌کند.

نظرات
    ارسال نظر