کمپانی Sega از عرضه کنسول جدید Mega Drive Mini خبر می دهد

کمپانی بازی های ویدیویی Sega در روند کنسول های بازی کوچک و نوستالژیک شرکت می کند. دیروز در جشنواره Sega، این کمپانی اعلام کرد که کنسول بازی Mega Drive Mini، یک نسخه کوچک ازکنسول Mega Drive است که در سال 2018 عرضه خواهد شد. این شرکت همچنین اعلام کرد که در این تابستان، تعدادی از بازی های کلاسیک را به کنسول بازی  Nintendo Switch می آورد.

کمپانی sega می گوید که این محصول احتمالا با نام Mega Drive Mini در30 امین سالگرد کنسول عرضه می شود و تعدادی از بازی های کلاسیک را به همراه خود خواهد داشت.  این کمپانی به نوعی پیش از این با سخت افزارهای پیشین درگیر بوده است. این کمپانی مجوز استفاده از نام خود را به شرکت سخت افزاری  AtGames داده است (همچنین کنسول های آتاری پیشین را انجام داده است) تا کنسول های بازی  Genesisرا که شامل کنسول بازی Sega Genesis Flashback است و وبسایت Polygan طرفدار بزرگی برای آن نبود را تولید کند. شرکت سخت افزاری AtGames در فیسبوک آشکار کرد که Mega Drive Mini آینده، سخت افزار های این شرکت را در خود دارد.

این دستگاه به نظر می رسد که به دستگاه های به شدت محبوب Ninendo اعم از NES Classic و SNES Classic شباهت دارد که به بازی کنندگان اجازه می دهد که بازی های متنوع از قبل بارگذاری شده را بازی کنند. بر اساس اطلاع رسانی سایت Polygon، این بازی ها در ژاپن عرضه خواهد شد و هنوز صحبتی در مورد اینکه چه بازی هایی برای این دستگاه عرضه می شود، نشده است.

کمپانی Sega، کنسول اصلی  Mega Drive را در 29 اکتبر سال 1988 در ژاپن عرضه کرد و همچنین در تاریخ 14 آگوست سال 1989 نیز این کنسول در آمریکای شمالی عرضه شد و در نهایت بیش از 30 میلیون کنسول در کل جهان فروخته شد.

همچنین این کمپانی اخیرا اجازه انتشارتعدادی از بازی های کلاسیک خود را برای گوشی هایی با سیستم عامل اندروید و iOS داده است. صاحبان کنسول بازی Switch هم اکنون می توانند این بازی ها را بازی کنند. همچنین کمپانی Sega اعلام کرد که حداقل 15 بازی اعم از بازی های Sonic the Hedgehog، Phantasy Star  و Thunder Force 4 در تابستان امسال منتشر خواهد شد.

0 0 رای کاربران
نظرات
    ارسال نظر