ساعت هوشمند جدید کمپانی JDI ژاپن با مصرف باتری پایین

ساعت هوشمند جدید کمپانی JDI ژاپن با مصرف باتری پایین

در حالی که ساعت هوشمند اپل به عنوان اولین در نوع خود، به تازگی وارد بازار شده است، به نظر می رسد که بازار ساعت هوشمند طی سال جاری میلادی شاهد تغییرات و اتفاقات زیادی خواهد بود.

از جمله انتقاداتی که به ساعت های هوشمند فعلی وارد است ، مصرف بالای باتری آنهاست که کمتر از یک روز نیاز به شارژ مجدد دارند و دیگر این که نیازمند دستگاه های دیگر همچون گوشی های هوشمند برای عملکرد کامل هستند و دارای عملکرد مستقل نیستند. اما کمپانی های سازنده این دستگاه ها، در حال کار بروی رفع و یا کنترل این نواقص هستند، چرا که رقابت در این عرصه روز به روز در حال داغ تر شدن است. جدید ترین خبر در مورد این تغییرات و رفع نواقص، مربوط به کمپانی JDI ژاپن است که اعلام نموده در حال کار بر روی ساخت ساعت هوشمند با مصرف پایین باتری است.

صفحه این ساعت هوشمند جدید دارای قطر 4/3 سانتی مترو وضوح 320 در 300 خواهد بود. اما آن چه این محصول را بر طبق گفته کمپانی سازنده اش خاص خواهد کرد، صفحه نمایش LCD آن با قابلیت انعکاس نور است که دارای مصرف باتری 5/0 درصد کمتر از سایر LCD ها می باشد. سایر LCD های دیگر، خود نور پشت (Backlight) تولید می نمایند که 80 درصد کل توان باتری را صرف این کار می کنند.

هم چنین این کمپانی اعلام نموده است که این ساعت جدید که حتی در زیر تابش مستقیم نور آفتاب دارای رنگ های روشن و درخشان است، در نیمه دوم سال جاری میلادی به بازار خواهد آمد.

نظرات
    ارسال نظر