نتیجه یک نظر سنجی: آیا می خواهید که یک تبلت داشته باشید؟

نتیجه یک نظر سنجی: آیا می خواهید که یک تبلت داشته باشید؟

سامسونگ در حال به بازار فرستادن نازک ترین تبلت دنیا با نام Galaxy Tab S2 با بزرگی صفحه 8 و 7/9 اینچ است، که جایگاه نازک ترین تبلت را که در اختیار iPad Air 2 است را از آن خود خواهد کرد.

بازار تبلت که تا مدتها در اختیار کمپانی اپل و خط تولید iPad هایش بود، با به بازار آمدن تبلت های اندرویدی و دارای ویندوز، دستخوش تغییر شد و از هیجان اولیه آن کمی کاسته شد.

از سوی دیگر، بازار کامپیوتر های رومیزی یا PC ها نیز در این سال ها دچار تغییرات بسیاری شده است، با عنایت به ساخت پردازنده های بدون فن و مقرون به صرفه توسط اینتل و ویندوزهای مخصوص دستگاه های لمسی توسط مایکرو سافت، امروزه شاهد تولید کامپیوترهایی نازک تر و سبک تر با عمر باتری تقریبا مشابه با تبلت های هم رده، بزرگتر و دارای کیبورد هستیم، که ممکن است قدرتمند تر و کاربردی تر باشند. این امر موجب تردید در جایگزینی تبلت با PC ها به عنوان نسل جدید کامپیوتر ها شده است.

از این رو وب سایت Phonearena اقدام به برگزاری نظر سنجی بین 3000 کاربر خود نموده و از آن ها پرسیده بود که آیا تبلت دارند یا خیر و اگر ندارند مایل به خرید آن هستند یا خیر. بیش از 60 درصد کاربران پاسخ بله و 20 درصد پاسخ خیر دادند و همچنین 14 درصد اظهار داشتند که اصلا مایل به خرید تبلت نیستند، که نشان دهنده این است که هنوز تا ایجاد رقابت اساسی میان PC های جدید و تبلت ها، راه درازی باقی است.

 

نظرات
    ارسال نظر