انتشار آخرین گزارش سایت comScore: جدال اپل و سامسونگ بر سر بازار

انتشار آخرین گزارش سایت comScore: جدال اپل و سامسونگ بر سر بازار

بر طبق آمار منتشره در آخرین گزارش سایت comScore که مربوط یه سه ماهه منتهی به ماه ژانویه گذشته است، اپل همچنان در کشور خودش یعنی آمریکا، کنترل بازار موبایل را در دست دارد. اپل مقام اول بازار آمریکا را با 41.3 درصد کل به دست آورده، که نسبت به سه ماهه قبلی منتهی به ماه اکتبر، دارای کاهش 6 دهم درصدی بوده است. بعد از اپل، سامسونگ با 29.3 کل سهم بازار رتبه دوم بازار آمریکا را در اختیار دارد که تغییری نسبت به گزارش قبلی نداشته است. رتبه های بعدی متعلق به ال جی با 8 درصد و موتورولا با 5.2 درصد است که آمار این دو کمپانی نیز تغییرات چندانی نداشته است.

هم چنین در آمار مربوط به پلتفرم ها، آندروید با افزایشی نزدیک به 1 درصد و با 52.3 آمار کل، در صدر پرفروش ترین پلتفرم ها قرار دارد. بعد از آن iOS با 41.9 درصد، ویندوز با 3.5 درصد و بلک بری با 2.1 درصد قرار دارند.

در بخش مربوط به اپلیکیشن ها، فیسبوک با سهمی در حدود 70 درصد کاربران گوشی های هوشمند در صدر قرار دارد و محبوب ترین اپلیکیشن است. بعد از آن، یوتیوب، گوگل پلی، جستجوی گوگل و مسنجر فیسبوک، محبوب ترین برنامه های کاربردی هستند، که آمار آن ها در زیر آمده است.

 

نظرات
    ارسال نظر