استفاده از ضربان قلب به جای کد PIN!!

استفاده از ضربان قلب به جای کد PIN!!

به نظر می رسد روزهای به خاطر سپردن کد های متعدد برای رمز تلفن همراه، پین سیم کارت، رمز عابر بانک و ... به اتمام رسیده است. بانک هالیفاکس بریتانیا، به دنبال پیاده سازی نوعی تکنولوژی است که به کاربران این امکان را می دهد تا به جای به خاطر سپردن رموز چهار رقمی حساب های بانکی شان، از دستبندی که ضربان قلب آن ها را به عنوان یک ID اندازه می گیرد، برای ورود به حساب بانکی شان، برداشت و انتقال وجه نقد، استفاده کنند.

این بانک با همکاری کمپانی کانادایی Bionym که تولید کننده دستبندهای با برند Nymi است، دست به پیاده سازی این تکنولوژی زده است. بنا به ادعای این شرکت، این تکنولوژی از سایر تکنولوژی های حفاظتی همچون اسکن چشم و اثر انگشت، دارای قابلیت اطمینان بالاتری است. برای استفاده از این تکنولوژی، کافیست انگشت یکی از دستان خود را بر روی قسمت فلزی دستبندتان قرار دهید، پس از آن جریان برقرار شده از طریق دست شما میزان ضربان قلب شما را اندازه می گیرد و در حالی که در دست دیگر شما تلفن همراهتان قرار دارد، میزان ضربان قلب شما را با میزان ثبت شده در پایگاه داده بانک مطابقت می دهد و در صورت تطبیق، به شما امکان استفاده از خدمات حساب بانکی تان را خواهد داد.

پیش از این نیز اپل اعلام کرده بود که با نزدیک کردن ساعت هوشمند اپل به کارت های بانکی می توان بدون استفاده از گوشی های تلفن همراه، به سیستم Apple Pay این شرکت برای انجام امورات بانکی، دسترسی پیدا کرد.

نظرات
    ارسال نظر