سامسونگ و ال جی در حال کار بر روی گوشی های تا شونده و با صفحات نمایش پشت نما

سامسونگ و ال جی در حال کار بر روی گوشی های تا شونده و با صفحات نمایش پشت نما

سامسونگ در حال به بازار فرستادن اولین گوشی تا شوی خود می باشد که دارای دو صفحه نمایش همانند در داخل و بیرون خود می باشد، که این گوشی در تعداد محدودی تولید خواهد شد. به تازگی یکی از مقامات رسمی این کمپانی اعلام نموده است که سامسونگ در حال ساخت صفحات نمایش خم شونده برای ساخت گوشی های هوشمند خم و تا شونده می باشد.

این گوشی تاشونده که در سال بعد به بازار خواهد آمد احتمالا تا جای ممکن تخت و باریک خواهد بود. نسل جدید صفحات نمایش قابل انعطاف دارای چها فاز: خمیده شدن، خم شدن، تا شدن و لوله شدن خواهند بود. دو فاز اول هم اکنون به واقعیت تبدیل شده اند و دو فاز بعدی نیز نزدیک به واقعیت هستند.

ال جی نیز پس از ساخت گوشی هایی با صفحات نمایش خم شده، به دنبال ساخت گوشی هایی با صفحات نمایشی است که بتوان پشت آنها را مشاهده نمود. به گفته ال جی این صفحات نمایش به زودی به تولید انبوده خواهند رسید. این تکنولوژی هم اکنون در خودروهای لوکس و برخی از یخچال ها برای دیدن محتویات درونشان، مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه تنها گوشی ساخته شده با این تکنولوژی یعنی Sony Ericsson Xperia Pureness به علت وضوح پایین صفحه نمایش زیاد مورد استقبال مشتریان قرار نگرفت.

 

نظرات
    ارسال نظر