اجرای برنامه های آندرویدی بر روی ویندوز با ARC Welder

اجرای برنامه های آندرویدی بر روی ویندوز با ARC Welder

در سپتامبر 2014 گوگل "App Runtime for Chrome" را معرفی نمود که به کاربران آندروید اجازه میداد تا برنامه های آندرویدی را بر روی هر دستگاه دارای سیستم عامل کروم اجرا کنند. امروز برنامه نویسان آندروید پا را فراتر گذاشته و ARC Welder را معرفی نموده اند، ابزاری که به کاربران و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های آندرویدی را بر روی هر دستگاهی که دارای مرورگر کروم باشد، اجرا و امتحان کنند، که کامپیوتر ها و لپتاپ های شامل ویندوز را نیز شامل می شود.

گروه هدف اولیه این برنامه، کاربران توسعه دهنده هستند، کسانی که می توانند و می خواهند برنامه های آندرویدی را بر روی مرورگر کروم خود اجرا کنند. این افراد به سه چیز نیاز خواهند داشت: یک. فایل APK برنامه آندروید مورد نظر، دو. مرورگر کروم گوگل و سه. ARC Welder. از طریق یک پروسه کوتاه و سریع بارگذاری و نصب، فایل APK آندروید به فایلی تبدیل می شود که از طریق مرورگر کروم قابل اجراست.

نکته قابل توجه این ابزار این است که تمامی برنامه های خود گوگل که به سرویس خدمات گوگل وابسته هستند با این برنامه قابل تبدیل و اجرا نیستند، چرا که گوگل مدعی است تکنولوژی این برنامه باعث افت کارایی اپلیکیشن های گوگل در حالت تبدیل شده می گردد. با توجه به این که اکثر کامپیوترها و لپتاپ ها فاقد صفحات لمسی هستند، این نکته را نیز باید مدنظر داشت که راحتی کار با اپلیکیشن ها در گوشی های هوشمند، ممکن است بر روی صفحات نمایش کامپیوتر ها، حاصل نشود.

 

نظرات
    ارسال نظر