لنزهای سونی پرفروش تر از گوشی های سونی

لنزهای سونی پرفروش تر از گوشی های سونی

گوشی های هوشمند سونی ممکن است سهم زیادی را در بازار جهانی گوشی های هوشمند نداشته باشند، اما بخش تکنولوژی تصویری این کمپانی، قطعا در جهان رتبه اول را داراست.

بر اساس گزارش Wall Street Journal، سونی تعداد قابل توجهی لنز و سنسور دوربین تولید نمی کند، اما تعدادی که برای گوشی های هوشمند ساخت خود و شرکت های دیگر تولید می کند، رتبه اول در سهم بازار را دارا هستند. سهم سونی از این بازار 40 درصد بوده، در حالی که رتبه های بعدی OmniVision از کالیفرنیای آمریکا با 16 درصد و سامسونگ با 15.2 درصد هستند.

این موضوع امری شگفت نیست، چرا که در اکثریت گوشی های هوشمند سطح بالای موجود در بازار، می توان لنزها و سنسورهای دوربین سونی را یافت. برای مثال می توان آیفون 6 را مثال زد که در هر دو دوربین جلو و اصلی خود از سنسور ساخت سونی بهره برده است و یا خود سامسونگ که در ساخت Galaxy S6 از این سنسور استفاده کرده است. این تجارت سوده ده، برای سونی به ازای فروش هر گوشی هوشمند دارای سنسور دوربین این شرکت، 20 دلار می سازد.

سونی اولویت اول خود را بخش دوربین و تکنولوژی تصویر خود قرار داده است و حتی در نظر دارد بخش گوشی های هوشمند و تلوزیون های خود را واگذار کند.

نظرات
    ارسال نظر