اپل و ساخت بانک اطلاعاتی دی ان ای مشتریانش

اپل و ساخت بانک اطلاعاتی دی ان ای مشتریانش

به تازگی اخبار زیادی در مورد ResearchKit اپل منتشر می شود، مجموعه ای از چند برنامه که به محققان علم پزشکی و کاربرانشان اجازه می دهند تا اطلاعاتی را در مورد بیماری های مثل آسم، سرطان سینه، سلامت قلب و پارکینسون بر روی آنها آپلود کنند. این مجموعه در ماه مارس معرفی شد و در همان روز اول عرضه، 11000 نفر در آن ثبت نام کردند.

این مجموعه اپلیکیشن، بخشی از یک تحقیق و مطالعه بزرگ پزشکی است که تنها بر داده های ثبت شده توسط کاربران اتکا ندارد، بلکه از اطلاعات دی ان ای جمع آوری شده و فرستاده شده توسط کاربران نیز استفاده می کند. اپل با یک تیم پزشکی در حال کار بر روی این پروژه است.

یکی از بخش های این پروژه در مورد زایمان پیش از موعد استف در این بخش آزمون های مرتبط با ژن اطلاعات گرفته شده از گوشی های مادران باردار، علل وقوع این پدیده بررسی و کشف می شود. در مقیاس بزرگتر، محققان بسته هایی را برای کاربران این مجموعه برنامه خواهند فرستاد که کاربران داوطلب می توانند نمونه های دی ان ای خود را درون آن ها قرار داده و برای تکمیل تحقیقات بفرستند و بر روی برنامه های این مجموعه اطلاعات اضافی خواسته شده را آپلود کنند. در صورت همکاری تنها چند درصد از کاربران این مجموعهف اطلاعات جمع آوری شده از هر پروژه پزشکی مشابه بیشتر خواهد بود.

نظرات
    ارسال نظر