پروژه اپل برای کنترل منزلتان

پروژه اپل برای کنترل منزلتان

اپل به تازگی اعلام نموده است که شرکای وی در پروژه خانه هوشمندش آمادگی خود را برای به بازار فرستادن محصولات سازگار با برنامه HomeKit اپل در ماه آینده اعلام نموده اند. اپل در حال حاضر مشغول کار بر روی تایید این محصولات است.

اپل در ماه گذشته برنامه HomeKit خود را معرفی نمود، برنامه ای که در ترکیب با محصولات سخت افزاری، به کاربران کمک می کند تا اسباب و امکانات منازل خود مانند ترموستات، قفل درها و روشنایی چراغ ها را کنترل کنند. با این برنامه، کاربران iOS برای مثال می توانند به دستیار مجازی دستگاه خود یا همان Siri فرمان "آماده شدن برای خواب" را بدهند که با این فرمان درهای جلویی منزل و درب پارکینگ قفل شده و روشنایی منزل کم می شود. هم چنین کاربران می توانند با این برنامه هنگام ترک خانه طوری صحنه سازی کنند که دزدها فکر کنند کسی در منزل است. SmartThings سامسونگ و Google's Nest رقبای این پروژه هستند.

پیش از این شایعات حاکی از این بود که دستگاه ها و سخت افزارهایی که قرار است با این برنامه هماهنگ شوند دارای حافظه داخلی کافی برای نگهداری کدها و دستورات ارسال شده از این برنامه نیستند، اما اپل اعلام نموده که در این کد نویسی ها تجدید نظر کرده و این دستگاه ها آماده به بازار آمدن هستند. اپل هم چنین اعلام نموده که به دنبال استفاده از یک پروتوکل مشترک است تا این دستگاه ها بتوانند با یکدیگر و با آیفون و آیپد ارتباط برقرار کنند.

نظرات
    ارسال نظر