Loading...

پروژه Abacus گوگل جایگزین سیستم های حفاظتی مبتنی بر رمز عبور

439 بازدید 0 نظر
پروژه Abacus گوگل جایگزین سیستم های حفاظتی مبتنی بر رمز عبور

در چند روز گذشته کنفرانس I/O گوگل برگزار شد و این غول دنیای دیجیتال و تکنولوژی نسخه جدید سیتم عامل گوشی های هشومند خود با نام Android M و مشخصات آن را رونمایی کرد. این مشخصات شامل حالت ذخیره انرژی، افزایش مدیریت مصرف رم، پشتیبانی از خوانشگرهای اثر انگشت و ... بودند که برخی از پروژه های سخت افزاری و نرم افزاری جدید گوگل در ارتباط با آن ها بوده یا تکمیل کننده آن ها می باشند. یکی از این پروژه های پروژه Abacus است که یک پروژه هشومند شناسایی بوده و هدف حذف سیستم های حفاظتی مبتنی بر رمز عبور گوشی های هوشمند است.

این پروژه بر اساس طرح ها و نحوه استفاده از گوشی کار خود را انجام می دهد، یعنی نحوه تایپ کردن، حرکت انگشتان، نحوه کشیدن انگشت بر روی صفحه و برنامه هایی را که معمولا بیشتر مورد استفاده قرار می دهید را به خاطر سپرده، و با ترکیب آن ها با تکنولوژی های نظیر تشخیص چهره، صدا و اثر انگشت، شما را از رمز گذاری و تکنولوژی های حفاظتی دیگر بی نیاز می کند. از آنجا که فریب گوشی در تشخیص چهره امر آسانی است اما فریب دادن گوشی در تقلید صدای شخص دیگر کار آسانی نیست و وقتی با تکنولوژی ها دیگر ترکیب می شود، قابلیت اطمینان Abacus را بسیار بالا می برد.

یکی از نگرانی های پیرامون این پروژه بالا فرتن مصرف باتری توسط این تکنولوژی است که با گنجاندن قابلیت جدید مدیریت مصرف باتری در آندروید M توسط گوگل، این نگرانی برطرف خواهد شد.


ارسال نظر

پرفروش ترین ها

 • دستبند سلامتی شیائومی Xiaomi Mi Band 2

  دستبند سلامتی شیائومی Xiaomi Mi Band 2

  120,000 89,000 تومان
 • جارو برقی رباتیک شیائومی Xiaomi Mi Robot Vacuum

  جارو برقی رباتیک شیائومی Xiaomi Mi Robot Vacuum

  1,780,000 1,510,000 تومان
 • اسپیکر بلوتوث جی بی ال چریکی JBL Flip 3 Squad Bluetooth Speaker

  اسپیکر بلوتوث جی بی ال چریکی JBL Flip 3 Squad Bluetooth Speaker

  369,000 تومان
 • ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch

  ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch

  720,000 570,000 تومان