ساعت هوشمند اپل دارای قفل امنیتی می شود

ساعت هوشمند اپل دارای قفل امنیتی می شود

در کنفرانس WWDC که به تازگی برگزار شد، شرکت اپل به معرفی جدیدترین دست آوردهای نرم افزاری خود پرداخت که سیستم عامل جدید ساعت های هوشمندش یا همان Watch OS2، یکی از این دستاوردهای جدید بود.

یکی از قابلیت های این سیستم عامل جدید، افزودن قفل امنیتی برای ساعت های هوشمند اپل است که خود کمپانی معرفی این قابلیت جدید را در کفرانس دیروز فراموش کرد. در حال حاضر اگر یکی از ساعت های هوشمند اپل گم شود می توان ان را ریست کرده و با یک دستگاه آیفون دیگر آن را سینک یا هماهنگ نمودو از آن براحتی استفاده کرد، که این امر مشتریان این گونه ساعت ها را در مورد خریدش و با توجه به قیمت بالای آن، کمی مردد می کند. قفل امنیتی از زمان ارائه iOS 7 برای آیفون ها و آیپدها وجود دارد و به صورت خودکار آیفون یا آیپد را قفل نموده و باز کردن آن را برای دزد ها بسیار سخت می کند. از زمان ارائه این قابلیت امنیتی جدید، میزان دزدی و گم شدن آیفون ها و آیپدها به طرز چشمگیری کاهش یافته بود.

این امکان حفاظتی هم اکنون برای ساعت های اپل نیز وجود دارد و برای دسترسی به محتوای آن بعد از قفل فرد باید نام کاربری و رمز عبور درست iCloud را وارد کند.

 

 

نظرات
    ارسال نظر