Loading...

"خط کشی مخصوص معتادان اسمارت فون" در خیابان های یکی از شهرهای بلژیک!

404 بازدید 0 نظر
"خط کشی مخصوص معتادان اسمارت فون" در خیابان های یکی از شهرهای بلژیک!

افزایش روزافزون کاربران گوشی های همراه و به تبع آن افزایش تمایل آن ها به در تماس و در ارتباط بودن دائم با دوستان و شبکه های اجتماعی، منجر به مشاهده افرادی شده است که در خیابان ها هم به زور سر از گوشی خود بر می دارند. این امر بدین معناست که این معتادان به گوشی های هوشمند زندگی خود را در عبور از خیابان ها و پیاده رو ها در برخورد با انسان های دیگر، وسایل نقلیه و سقوط در چاه ها و کانال های آب، به خطر می اندازند.

موارد بالا منجر شده تا شهرداری شهری در بلژیک با نام Antwerp تصمیم بگیرد برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار برای معتادان گوشی های هوشمند، به خط کشی مخصوص تکست دهندگان به هنگام پیاده روی در خیابان های دارای مراکاز خرید شلوغ خود رو بیاورد و در این زمینه به شهرهایی همچون نیویورک، واشنگتن و چونگ کینگ چین بپیوندد. این خط کشی ها در اصل ابتکار شرکت Mlab است که با این کار قصد بازاریابی برای محصولاتی خود را داشته است.

شرکت تحقیقاتی Pew اعلام نموده است که در آمریکا در 5 سال گذشته حوادث ناشی از حواس پرتی با تلفن همراه در میان عابرین تا 35 درصد افزایش داشته است. هم چنین سال گذشته برخی از خیابان های نیویورک کاهش حد بالای سرعت را برای جلوگیری از وقوع حوادث برای این عابرین حواس پرت، تجربه کرده اند.

برچسب ها: smart Phone، Text walking، Accident، حوادث، اعتیاد به گوشی هوشمند

ارسال نظر

پرفروش ترین ها

  • پاوربانک شارژ سریع شیائومی Xiaomi Power Bank 2 Fast Charging 10000mAh

    پاوربانک شارژ سریع شیائومی Xiaomi Power Bank 2 Fast Charging 10000mAh

    78,000 تومان
  • ساعت هوشمند شیائومی Xiaomi Amazfit SmartWatch A1602

    ساعت هوشمند شیائومی Xiaomi Amazfit SmartWatch A1602

    720,000 599,000 تومان