انتشار تاریخ تصویری آندروید

انتشار تاریخ تصویری آندروید

از زمانی که گوگل یک شروع کوچک را با شرکتی با نام آندروید داشته است اتفاقات زیادی افتاده است. در سال 2005، آندروید تنها نرم افزاری ساده برای دوربین های دیجیتال بود، که همین امر علت کاربردوست بودن نرم افزارهای دوربین آندرویدی را توضیح می دهد. گوگل در همان سال آندروید را به قیمت 50 میلیون دلار خرید، که تاکنون موفق ترین سرمایه گذاری این شرکت بوده است.

اولین نسخه آندروید برای گوشی هوشمند اچ تی سی با نام HTC Dream عرضه شد که آندروید 1.0 نام داشت. این گوشی در سال 2008 وارد بازار شد. از آن زمان تاکنون، گوگل 12 نسل مختلف از این سیستم عامل را عرضه نموده است که هر کدام نقطه عطفی در تاریخ و دنیای تکنولوژی بوده اند. خواندن تاریخ کامل آندروید بسیار وقت گیر بوده و حوصله زیادی می طلبد، اما یک کمپانی بریتانیایی سازنده گوشی های هوشمند یک تاریخ تصویری برای آندروید ساخته است که خواندن آن مفرح بوده وقت زیادی را نمی طلبد.

این تاریخ تصویری از عرضه آندروید 1.0 آغاز شده و تا آندروید 6.0 ادامه دارد و در مورد هر نسخه از آندروید مشخصات آن ذکر شده است. هم چنین به مشهورترین گوشی هایی که اولین دستگاه دارای هر نسخه از آندروید بوده اند مانند نکسوزها نیز اشاره شده است.

در اینجا ما تنها یک فریم را می آوریم و بقیه فریم ها از لینک زیر قابل مشاهده هستند.

http://www.phonearena.com/news/This-infographic-invites-you-to-a-wonderfully-illustrated-trip-through-Android-history_id70535

 

 

نظرات
    ارسال نظر