نسخه جدید Hangouts ابتدا برای iOS عرضه خواهد شد

نسخه جدید Hangouts ابتدا برای iOS عرضه خواهد شد

در ماهی که گذشت شایعاتی مبنی بر انتشار یک به روز رسانی عمده برای برنامه پیام رسان گوگل یا همان Hangouts منتشر شد که اکنون به واقعیت تبدیل شده است. این به روزرسانی Hangouts 4.0 نام دارد که جایگزین Hangouts 3.3 خواهد شد.

در نسخه جدید این برنامه شاهد نزدیک شدن بیشتر طراحی برنامه به Material Design گوگل، اضافه شدن یک دکمه فعال شروع چت شناور، منوی ساندویچی و تخت بودن کلی خواهیم بود. نکته جالب در انتشار این به روزرسانی این جاست که گوگل آن را برای فروشگاه برنامه سیستم عامل اختصاصی خود یعنی گوگل پلی منتشر نکرده و ابتدا آن را به App Store اپل فرستاده است. این امر باعث می شود تا Material Design گوگل وارد سیستم عامل iOS نیز بشود و در نسخه iOS این برنامه، تختی آن و اضافه شدن منوی ساندویچی به قسمت بالای سمت چپ و دکمه شروع چت شناور به پایین برنامه را شاهد باشیم، که بر خلاف نسخه آندرویدی، کلیک بر روی دکمه شناور هیچ منوی جانبی را در کنار آن باز نخواهد کرد.

نکته جالب دیگر در مورد این نسخه، اضافه شدن امکان فرستادن استیکر یا برچسب است، مشخصه ای محبوب در سایر برنامه های مشابه که گوگل با اضافه کردن آن به Hang Outs خواسته که بازار رقابت را حفظ کند.

 

نظرات
    ارسال نظر