Link2SD برنامه ای برای انتقال برنامه ها و اطلاعاتشان از حافظه داخلی به کارت حافظه

Link2SD برنامه ای برای انتقال برنامه ها و اطلاعاتشان از حافظه داخلی به کارت حافظه

در حالی که گوگل در حالت عادی اجازه ذخیره کردن برنامه ها و Data آن ها را بر روی کارت حافظه در آندروید به شما نمی دهد، برنامه هایی مثل Link2SD این امکان را برای شما فراهم می کنند. برای استفاده از این امکانات البته گوشی آندرویدی شما حتما باید روت شده باشد.

این برنامه در دو نسخه رایگان و پولی عرضه می شود و نسخه رایگان بیشتر امکانات مهم این برنامه مانند " متصل کردن اطلاعات داخلی برنامه ها به کارت حافظه"، " متصل کردن اطلاعات خارجی و فایل های obb برنامه ها و بازی ها به کارت حافظه"، " متصل کردن فایل های dex برنامه های سیستمی به کارت حافظه" و " خدمات پاک کردن Cashe به صورت خودکار" را ندارد. این برنامه هم چنین امکاناتی نظیر انتقال اجباری برنامه های کاربران به کارت حافظه حتی اگر آن برنامه ذاتا قابل انتقال نباشد، تنظیم محل نصب برنامه ها چه بر روی کارت حافظه و چه بر روی حافظه داخلی، تبدین برنامه های میان برنامه های سیستمی و برنامه های کاربر، مدیریت راه اندازی مجدد، ساخت میانبرها و ... را داراست.

این برنامه بدین شیوه کار می کند که یک پارتیشن دوم را بر روی کارت حافظه ایجاد می کند که البته برای ایجاد این پارتیشن دوم به یک برنامه دیگر نیاز است. سپس این پارتیشن دوم را مجزا تبدیل به قسمت دوم حافظه داخلی می کند و فایل های dex، lib و اطلاعات داخلی برنامه ها را به این بخش منتقل می کند در حالی که بخش های ضروری تر و کم حجم تر برنامه ها بر روی حافظه داخلی باقی می مانند.

 

نظرات
    ارسال نظر