Loading...

تکنولوژی هواپیمایی راهی برای بازسازی خودبخود صفحه نمایش شکسته گوشی های هوشمند

375 بازدید 0 نظر
تکنولوژی هواپیمایی راهی برای بازسازی خودبخود صفحه نمایش شکسته گوشی های هوشمند

لحظه ای که هنگام دادن تکست در خیابان شما به علت دست و پا چلفتی بودن و یا برخورد با یک شخص یا مانع، گوشی هوشمندتان از دستتان افتاده و مستقیم از قسمت جلو با بتون، آسفالت و یا سنگفرش کف پیاده رو برخورد کرده و هنگام برداشتن آن با صفحه نمایش خرد شده آن روبرو می شوید، می تواند از دردناک ترین صحنه های زندگی تان باشد. این صحنه های دردناک قرار است در زندگی شما کمتر رخ بدهند.

یک ماده جدید که در اصل در بالهای هواپیما به کار می رفته است وجود دارد، که این ماده از ترکیب چند ماده دیگر با پایه کربن ساخته شده و زمانی که در سطح این ماده یک شکاف و یا شکستگی ظاهر می شود، میلیون ها ذره کروی شکل موجود در سطح مواد شیمایی مشایه مایعی را ترشح می کنند که وارد شکاف شده و آن را پر می کنند. سپس یک واکنش شیمیایی رخ می دهد که باعث سخت شدن مایعات و از بین رفتن شکاف و شکستگی می شود. شیمی دانان دانشگاه بریستول بر روی توسعه و ساخت چنین ماده ای در حال کار هستند که در صورت رسیدن به مرحله نهایی، در 100 درصد موارد موثر خواهد بود.

برای مصرف این ماده چند کاندیدای دیگر مانند برف پاک کن خودورها و توربین های بادی نیز وجود دارد. حتی به تازگی شرکت L'Oreal نیز اعلام نموده که قصد دارد از این ماده در ترمیم ناخن نیز استفاده کند.


ارسال نظر
پرفروش ترین ها
 • جارو برقی رباتیک شیائومی Xiaomi Mi Robot Vacuum
  جارو برقی رباتیک شیائومی Xiaomi Mi Robot Vacuum
  1,780,000 1,490,000 تومان
 • گیرنده دیجیتال Tivizen Mobile WiFi TV Tuner Mobi T2
  گیرنده دیجیتال Tivizen Mobile WiFi TV Tuner Mobi T2
  210,000 تومان
 • ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch
  ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch
  720,000 535,000 تومان