انصراف از مالکیت حق امتیاز گوشی های نوکیا توسط مایکروسافت

انصراف از مالکیت حق امتیاز گوشی های نوکیا توسط مایکروسافت

شرکت مایکروسافت دستخوش تغییرات بزرگ و بسیاری خواهد شد، که با انصراف از مالکیت حق امتیاز فروش گوشی های نوکیا و اخراج 7800 نفر از کارکنانش آغاز شده است. خرید حق امتیاز فروش گوشی ها و خدمات شرکت نوکیا تا به امروز تنها یک شکست بزرگ برای مایکروسافت بوده است.

تغییرات بعدی شامل انتصاب تری میرسون که پیشتر ریاست گروه ویندوز و دستگاه های مایکروسافت را بر عهده داشت به عنوان رییس کل بخش دستگاه های مایکروسافت می باشد. این بدین معناست که مایکروسافت قصد دارد تا بخش های مجزای گوشی های هوشمند با برند لومیا، تبلت با برند Surface، کنسول با برند Xbox، HoloLens و دستبند های ورزشی خود را تحت عنوان یک بخش کلی با نام دستگاه ها یا Devices ادغام کند. این مهم ممکن است در آینده به افزایش کارایی تیم های کاری مایکروسافت و کیفیت محصولات آن به علت کارکردن متخصصان آن در کنار یکدیگر، کمک کند. مایکروسافت هم چنین اعلم نموده است که از این پس گوشی های نوکیا را در سه دسته پرچمدار یا Flagship، تجاری یا business و به صرفه یا Value دسته بندی خواهد کرد و هر سال 1 یا 2 مدل جدید از هر دسته را معرفی خواهد نمود، که به معرفی 6 دستگاه گوشی هوشمند لومیا در طول سال می انجامد.

این تغییرات سریع نبوده و به تدریج از پاییز امسال و معرفی گوشی هوشمند جدید این کمپانی که دارای ویندوز 10 خواهد بود، شروع می شود.

نظرات
    ارسال نظر