Loading...

امکان هک کردن خودروهای دارای سیستم هامل هوشمند

348 بازدید 0 نظر
امکان هک کردن خودروهای دارای سیستم هامل هوشمند

خودروهای مدرن امروزه خود به دستگاه های همراه و موبایل قابل حمل تبدیل شده اند. داشتن تکنولوژی های مدرن و مختلف از سیستم های جهت یابی معمولی گرفته تا امکان برقراری تماس با گوشی هوشمند و تبدیل شدن به نقظه اتصال وای فای این خودروهای را مدرن تر نموده است. همانند هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد، این خودروها نیز دارای آدرس آی پی می باشند و این بدین معنی است که این خودروها نیز از راه دور قابل دسترسی و کنترل و طبیعتا هک شدن هستند. دو هکر با نام های چارلی میلر و کریس والاسک، اقدام به هک نمود شبکه داخلی خودروی فیات کرایسلر نموده اند و نتایج آن را به تازگی منتشر نموده اند.

بسیاری از وسایل حمل و نقل مدرن و از جمله خودروها، از مدل جت های مسافری که توسط سیستم های پرواز با سیم راه اندازی می شوند، پیروی می کنند و سیستم های مذکور جایگزین سیستم های قدیمی مکانیکی و هیدرولیکی که تمامی قسمت های خودرو اعم از گاز و ترمز و ارتباطات رادیویی را تحت کنترل داشتند، شده اند. این دو هکر با یافتن حفره های امنیتی در سیستم عامل U-connect ، سامانه سرگرمی و شبکه داخلی خودروی فیات کرایسلر، اقدام به هک نمودن آن نمودند و توانستند نرم افزار اصلی خودرو را باز نویسی نموده و با استفاده از آن به کنترل فعالیت های حیاتی خودرو مانند سرعت، گاز و ... بپردازند.

این دو هکر کشفیات خود را با کمپانی فیات نیز در میان گذاشته اند تا این کمپانی بتواند راهی برای امن کردن سیستم عامل داخلی خودروهای خود بیابد.


ارسال نظر
پرفروش ترین ها
 • هندزفری بلوتوث سامسونگ Samsung U Flex Wireless Headphones
  هندزفری بلوتوث سامسونگ Samsung U Flex Wireless Headphones
  350,000 315,000 تومان
 • پاور بانک و مودم همراه 4G شیائومی Xiaomi ZMi MF855 4G WiFi Router
  پاور بانک و مودم همراه 4G شیائومی Xiaomi ZMi MF855 4G WiFi Router
  256,000 235,000 تومان
 • ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch
  ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch
  720,000 510,000 تومان