گوگل گلس جدید کاربرد تجاری و صنعتی خواهد داشت

گوگل گلس جدید کاربرد تجاری و صنعتی خواهد داشت

بر اساس گزارشی که در نشریه وال استریت ژورنال منتشر شده، عینک جدید گوگل برای مشتریان عادی ساخته نشده است. این گوگل گلس جدید بیشتر در بیمارستان ها و مراکز درمانی، ساخت و ساز، صنعت و نیروگاه های انرژی کاربرد خواهد داشت. نسخه مخصوص مشتریان عادی، حتی تا یک سال دیگر هم به بازار نخواهد آمد.

این عینک هوشمند جدید بسیار شبیه به مدل اولیه Explorer است با این تفاوت که شیشه های مستطیلی شکل خمیده دارد. این عینک Explorer جدید اما دارای سیستمی متشکل از یک دکمه و لولا برای اتصال به عینک های طبی، آفتابی و ... می باشد و به جای یک عرضه عمومی، توسعه دهندگان نرم افزاری قادر خواهند بود تا برنامه های مخصوص این عینک را منطبق با صنعتی که در آن کاربرد خواهد داشت، بنویسند. مشکلات امنیتی و حریم خصوص مدل Explorer قبلی با تجاری و صنعتی سازی آن، دیگر یک نگرانی نخواهد بود. در مورد مدل سابق نگرانی هایی در مورد دوربین موجود در عینک وجود داشت که کاربران می توانستند بدون اجازه افراد از آن ها عکس بگیرند، که همین امر هم منجر به ممنوعیت زدن این عینک در بارها، سینما ها و تئاترها شده بود. گوگل در نظر دارد تا برای عینک جدید در فروشگاه های رسمی خود، امکان فیت کردن و تحویل آنی عینک برای افراد مختلف را فراهم کند، که این امر قیمت عینک را تا 1500 دلار خواهد رساند.

گوگل هم چنین اعلام نموده که نسخه جدید این عینک را سریع تر خواهد ساخت و عمر باتری آن نیز تا 2 ساعت افزایش خواهد داشت. هم چنین تنظیم منشوری که عکس ها را بر روی صفحه عینک نمایش می دهند آسان تر شده است.

نظرات
    ارسال نظر