احتمال سازگاری خودروهای جدید کمپانی فولکس با آندروید و iOS

احتمال سازگاری خودروهای جدید کمپانی فولکس با آندروید و iOS

کمپانی های بزرگ اتومبیل سازی به تازگی اعلام نموده اند که برخی از خودروهای جدید آن ها دارای سیستم عامل داخلی سازگار با سیستم های عامل موبایل مانند آندروید و iOS خواهند بود. در بیشتر موارد، این سیستم های داخلی خودروها توسط خود کمپانی های سازنده آندروید و iOS ساخته و عرضه شده که نام آن ها Auto Android و Car Play است. بیشتر برندهای معروف سازنده خودرو مانند شورولت، هیوندای و ... دارای خودروهای جدید هستند که دارای یکی از این سیستم های عامل است.

کمپانی آلمانی فولکس واگن نیز به این موج جدید پیوسته و سیستم سرگرمی درون خودرویی جدید خود با نام MIB II را معرفی نموده است که مبتنی بر سیستم عامل داخلی با نام Car-net است و در بیشتر خودروهای ساخت 2016 این کمپانی به کار گرفته خواهد شد. این سیستم عامل جدید سازگار با هر دو سیستم عامل آندروید و iOS بوده و رانندگان می توانند فارغ از این که دارای گوشی آندروید و یا آیفون هستند، از برنامه های سازگار با این سیستم عامل، استفاده کنند.

این سیستم عامل جدید فولکس واگن گرچه همه گیر بوده و بر روی اکثر خودروهای جدید این کمپانی نصب خواهد شد، اما درای یک دوره زمانی رایگان است و پس از مدتی رانندگان برای استفاده از آن بایستی پول پرداخت کنند.

نظرات
    ارسال نظر