ساخت یک باتری جدید با ظرفیت سه برابر و زمان شارژ کمتر برای گوشی های هوشمند

ساخت یک باتری جدید با ظرفیت سه برابر و زمان شارژ کمتر برای گوشی های هوشمند

کشف اتفاقی باتری های پیشرفته برای گوشی های هشومند در این روزها کمی بعید به نظر می رسد. آن چه ما هم اکنون در بازار باتری های گوشی های هشومند شاهد آن هستیم، پیشرفت و تسعه تدریجی عمر باتری های فعلی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و یا بهبود روش های منتهی به حالت های جدید حفظ عمر باتری است. اما نتایج یک تحقیق جدید در دانشگاه MIT آمریکا، حاکی از تغییرات بنیادین در تصورات فعلی در مورد پروسه پیشرفت و عرضه باتری های جدید، می باشد.

این تحقیقات بر روی ساخت یک باتری جدید به شکل تخم مرغ استوار است که تکنولوژی پوسته و زرده آن، زودتر از سایر تکنولوژی های کشف شده در زمینه باتری های فعلی، وارد بازار خواهد شد و آن را متحول خواهند نمود. این باتری از ذرات نانو ساخته شده از دی اکسید تیتانیوم در ساخت پوسته و آلومینیوم به عنوان آند و زرده خود بهره گرفته است. این باتری ها بر خلاف باتری های لیتیومی فعلی به مرور زمان عمرشان در اثر شارژهای مجدد متعدد کاهش نمی یابد و به راحتی ظرفیت آن ها قابل افزایش می باشد.

این باتری ها در حالت عادی دارای ظرفیتی سه برابر ظرفیت و عمر باتری های تیتانیومی فعلی می باشند و تنها در مدت 6 دقیقه می توانند به صورت کامل شارژ شوند. محققات این طرح اعلام نموده اند که برخی از ترکیبات مورد استفاده را به صورا اتفاقی کشف نموده اند.

نظرات
    ارسال نظر