Loading...

ساخت یک باتری جدید با ظرفیت سه برابر و زمان شارژ کمتر برای گوشی های هوشمند

459 بازدید 0 نظر
ساخت یک باتری جدید با ظرفیت سه برابر و زمان شارژ کمتر برای گوشی های هوشمند

کشف اتفاقی باتری های پیشرفته برای گوشی های هشومند در این روزها کمی بعید به نظر می رسد. آن چه ما هم اکنون در بازار باتری های گوشی های هشومند شاهد آن هستیم، پیشرفت و تسعه تدریجی عمر باتری های فعلی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و یا بهبود روش های منتهی به حالت های جدید حفظ عمر باتری است. اما نتایج یک تحقیق جدید در دانشگاه MIT آمریکا، حاکی از تغییرات بنیادین در تصورات فعلی در مورد پروسه پیشرفت و عرضه باتری های جدید، می باشد.

این تحقیقات بر روی ساخت یک باتری جدید به شکل تخم مرغ استوار است که تکنولوژی پوسته و زرده آن، زودتر از سایر تکنولوژی های کشف شده در زمینه باتری های فعلی، وارد بازار خواهد شد و آن را متحول خواهند نمود. این باتری از ذرات نانو ساخته شده از دی اکسید تیتانیوم در ساخت پوسته و آلومینیوم به عنوان آند و زرده خود بهره گرفته است. این باتری ها بر خلاف باتری های لیتیومی فعلی به مرور زمان عمرشان در اثر شارژهای مجدد متعدد کاهش نمی یابد و به راحتی ظرفیت آن ها قابل افزایش می باشد.

این باتری ها در حالت عادی دارای ظرفیتی سه برابر ظرفیت و عمر باتری های تیتانیومی فعلی می باشند و تنها در مدت 6 دقیقه می توانند به صورت کامل شارژ شوند. محققات این طرح اعلام نموده اند که برخی از ترکیبات مورد استفاده را به صورا اتفاقی کشف نموده اند.


ارسال نظر
پرفروش ترین ها
 • اسپیکر بلوتوث هارمن کاردن Harman Kardon Onyx Studio 4 Bluetooth Speaker
  اسپیکر بلوتوث هارمن کاردن Harman Kardon Onyx Studio 4 Bluetooth Speaker
  785,000 759,000 تومان
 • ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch
  ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch
  720,000 515,000 تومان
 • پاور بانک و مودم همراه 4G شیائومی Xiaomi ZMi MF855 4G WiFi Router
  پاور بانک و مودم همراه 4G شیائومی Xiaomi ZMi MF855 4G WiFi Router
  256,000 219,000 تومان