Loading...

گوشی های هوشمند 20 برابر بیشتر نسبت به سنگ توالت باکتری دارند

273 بازدید 0 نظر
گوشی های هوشمند 20 برابر بیشتر نسبت به سنگ توالت باکتری دارند

ممکن است شما چیزی را که می خواهیم به شما بگوییم را روی گوشی هوشمند زیبا ، درخشان و دستمایه پز دادن خود نبینید. اما حقیقت تلخ این است که این دستگاه عزیز شما، 20 برابر بیشتر از سنگ توالت دارای باکتری های بیماری زا می باشد. در سال 2013 محققان تحقیقی را در این زمنیه بر روی 30 گوشی هوشمند و تبلت که روزانه توسط افراد مختلف در یک مدت معین مورد استفاده قرار گرفته بود را انجام دادند و برای اندازه گیری میزان باکتری ها، روی سطح خارجی این دستگاه های اقدام به کشیدن پنبه نمودند.

تمیزترین تبلت موجود دارای 600 عدد باکتری بیماری زا در یک بار پنبه کشی بود و کثیف ترین آن ها 15000 عدد از این باکتری ها را در یک بار پنبه کشی داشت. در انتها مشخص شد که بیش از 8 عدد از 30 تبلت و 7 عدد از 30 گوشی هوشمند دارای بیش از 1000 باکتری بیماری زا در هر بار پنبه کشی بودند. این در حالی است که یک سنگ توالت معمولی نهایتا 30 عدد باکتری بیماری زا در هر بار پنبه کشی دارد. محققان هم چنین اعلام نمودند که غلت جمع شدن این میزان از کثافات بر روی سطوح دستگاه های هوشمند، عدم تمیز کردن آن ها، تمیز کردن دیر به دیر و یا تمیز کردن سرسری آن هاست.

البته تکنولوژی نیز به کمک افراد تنبل آمده و شرکت Corning که تولید کننده صفحات محافظ مشهور Gorilla Glass برای صفحات نمایش گوشی های هوشمند است اعلام نموده که یک نسخه ویژه از این صفحات محافظ را ساخته که 99 درصد باکتری ها را از بین می برد و اولین بار در گوشی Axon کمپانی زی تی ای از آن استفاده خواهد شد. البته نباید منترظ توسعه تکنولوژی ماند و برای جلوگیری از مریض شدن، تمیز کردن گاه به گاه گوشی های هوشمند هم بدک نیست!


ارسال نظر
پرفروش ترین ها
  • جارو برقی رباتیک شیائومی Xiaomi Mi Robot Vacuum
    جارو برقی رباتیک شیائومی Xiaomi Mi Robot Vacuum
    1,780,000 1,510,000 تومان
  • گیرنده دیجیتال Tivizen Mobile WiFi TV Tuner Mobi T2
    گیرنده دیجیتال Tivizen Mobile WiFi TV Tuner Mobi T2
    210,000 تومان