Loading...

گوشی های هوشمند، دومین دستگاه های محبوب برای خواندن کتاب های الکترونیکی

466 بازدید 0 نظر
گوشی های هوشمند، دومین دستگاه های محبوب برای خواندن کتاب های الکترونیکی

به نظر می رسد که هیچ دستگاه الکترونیکی مستقلی از محبوبیت روزافزون و همه گیر شدن استفاده از گوشی های هوشمند در امان نیست. گوشی های هوشمند از زمانی که پا به بازار گذارده اند یکی یکی دستگاه های الکترونیکی مستقل مانند ام پی تری پلیرها، دوربین های دیجیتال و ... را از دور محبوبیت و استفاده همگانی با امکانات منحصر بفرد خود، خارج نموده اند. آخرین دستگاهی که در رقابت با گوشی های هوشمند به نظر می رسد شکست خورده است، کتابخوان الکترونیکی یا e-book است.

کتابخوان های الکترونیکی در دهه 90 معرفی شدند و از زمان معرفی خود، بازار نشر را دچار تحول کردند و اندکی از محبوبیت کتاب های کاغذی کاستند، این کتابخوان ها با توجه به سایز صفحه نمایشی که داشتند و مناسب برای خواندن راحت و بدون دردسر کتاب بودند نسل اولیه تبلت ها محسوب می شدند. اما شیوه زندگی مدرن و در دسترس بودن و استفاده راحت از گوشی های هوشمند، آن ها را در زمینه خواندن کتاب نیز محبوب نموده است. بر اساس گزارشی که در نشریه وال استریت ژورنال به چاپ رسیده است، آینده کتاب ها نیز احتمالا به گوشی های هوشمند وابسته است. البته این بدین معنی نیست که مردم ترجیح خواهند داد که در صفحه نمایش های کوچک کتاب بخوانند، بلکه بدین معناست که گوشی های هوشمند به علت سهولت حمل و نقل و در دسترس بودن همیشگی، یک راه مهم و پرطرفدار در این زمینه خواهند بود.

در همین گزارش اشاره شده که بر اساس نتایج نظر سنجی ها، کتابخوان های الکترونیکی جایگاه خود را به عنوان محبوب ترین راه خواندن کتاب به صورت الکترونیکی از دست داده اند و محبوبیت آن ها از 50 درصد سال 2012، به 32 درصد در سال 2015 رسیده است. محبوبیت گوشی های هوشمند در این زمینه در سال 2015 به 54 درصد رسیده است.


ارسال نظر

پرفروش ترین ها

 • دستبند سلامتی شیائومی Xiaomi Mi Band 2

  دستبند سلامتی شیائومی Xiaomi Mi Band 2

  158,000 98,000 تومان
 • پاوربانک شارژ سریع شیائومی Xiaomi Power Bank 2 Fast Charging 10000mAh

  پاوربانک شارژ سریع شیائومی Xiaomi Power Bank 2 Fast Charging 10000mAh

  85,000 77,000 تومان
 • ساعت هوشمند شیائومی Xiaomi Amazfit SmartWatch

  ساعت هوشمند شیائومی Xiaomi Amazfit SmartWatch

  720,000 599,000 تومان
 • اسپیکر بلوتوث جی بی ال چریکی JBL Flip 3 Squad Bluetooth Speaker

  اسپیکر بلوتوث جی بی ال چریکی JBL Flip 3 Squad Bluetooth Speaker

  369,000 تومان
 • گیرنده دیجیتال Tivizen Mobile WiFi TV Tuner Mobi T2

  گیرنده دیجیتال Tivizen Mobile WiFi TV Tuner Mobi T2

  240,000 تومان