Parasol برنامه ای برای کنترل حریم خصوصی در برابر سایر برنامه ها

Parasol برنامه ای برای کنترل حریم خصوصی در برابر سایر برنامه ها

Parasol برنامه ای است که حریم خصوصی کاربران سیستم عامل آندروید را در مجوزهای دسترسی که برخی برنامه ها در هنگام نصب می خواهند را محافظت می کند. این برنامه اطلاعات مربوط به هر مجوز، هدف، نحوه دسترسی و کارکرد آن را نیز در اختیار کاربران می گذارد و به وی می گوید که این مجوز مزاحم است یا مطلوب، هم چنین امکان خاموش کردن مجوزهای مزاحم را بدون ضربه زدن به کارکرد اصلی برنامه ها، فراهم می کند.

این برنامه اطلاعات خود را از طریق یک اجتماع که متشکل از کاربران دارای دانش فنی بالا و متوسط در مورد مجوزهای برنامه های آندرویدی می باشد، به دست می آورد و از طریق توصیه های آن ها یک پایگاه اطلاعاتی به روز شده در مورد توصیه های مربوط به مجوزها و توصیه های حفاظتی تشکیل داده است که برای در اختیار گذاشتن اطلاعات ذکر شده در بالا، از آن کمک می گیرد، چرا که خود آندروید دارای قابلیت یا یک موتور داخلی اطلاعات جامع در مورد مجوزهای دسترسی برنامه های خود نمی باشد. در حال حاضر این پایگاه داده قادر به تشریح بی نقص مجوزهای بیش از ده هزار برنامه می باشد و در مورد بیش از 680000 برنامه پرکاربرد، می تواند توصیه های مجوزی و حفاظتی ارایه کند.

این برنامه بر روی آندروید نسخه 5.0 به بالا کارایی دارد و در آینده با جذب نظرات و بازخوردها از کاربران، بهتر و بهتر خواهد شد.

 

نظرات
    ارسال نظر