طریقه فعال کردن نوشتن دستی به جای صفحه کلید در محصولات آندرویدی

طریقه فعال کردن نوشتن دستی به جای صفحه کلید در محصولات آندرویدی

ممکن است شما به هر دلیلی خواستار استفاده از حالت نوشتن دستی در دستگاه آندرویدی خود به جای تایپ با صفحه کلید باشید. برای این کار لازم نیست که حتما یک گوشی نوت مثل سری نوت سامسونگ داشته باشید که مجهز به قلم S باشد. تمان چیزی که نیاز دارید این است که یک برنامه نوشتن دستی را دانلود کرده، نصب و فعال کنید. یکی از پرکاربرد ترین و مشهورترین این توع برنامه ها، برنامه نوشتن دستی گوگل یا Handwriting Input است که از طریق فروشگاه گوگل پلی قابل دانلود می باشد.

پس از دانلود این برنامه از گوگل پلی، بایدآن را باز کرده و فعال کنید. سپس کار تمام شده است، شما می توانید به نوشتن دستی در هرجا که یک صفحه کلید مورد نیاز است یعنی در برنامه ارسال پیامک، برنامه های پیام رسان، فیسبوک و حتی کروم دسترسی داشته باشید. برای رفتن از حالت صفحه کلید به نوشتن دستی کافی است دکمه Space صفحه کلید را برای مدتی نگه دارید تا منوی مربوطه ظاهر شود و از آن منو حالت نوشتن دستی را انتخاب کنید. این قابلیت بیش ز 82 زبان زنده دنیا را پشتیبانی می کند و حتی اگر دستخط شما افتضاح باشد، قادر به حدس کلمات است.

البته باید این راهم در نظر داشت که در همه موارد نوشتن دستی به کار نمی آید چرا که دارای سرعت تایپ با صفحه کلید نیست. این برنامه گوگل بر روی دستگاه های آندرویدی دارای آندروید 4.0.3 به بالا کار خواهد نمود.

نظرات
    ارسال نظر