Loading...

گوگل سازندگان صفحات بزرگ تبلیغاتی در فضای مجازی را تنبیه خواهد نمود

372 بازدید 0 نظر
گوگل سازندگان صفحات بزرگ تبلیغاتی در فضای مجازی را تنبیه خواهد نمود

شرکت گوگل و سردرمداران آن هم اکنون از دست برخی از توسعه دهندگان و استدیوهای سازنده برنامه ها بسیار عصبانی هستند. این شرکت اعلام نموده که از ابتدای ماه نوامبر یک حرکت جدی را در مورد این توسعه دهندگان انجام خواهد داد و آن ها را به نوعی تنبیه خواهد نمود. مشکل گوگل با این استدیو ها این است که اغلب هنگام جستجو در سایت یا برنامه گوگل، بنر تبلیغاتی آن ها بالا آمده، تمام صفحه را پوشانده و باعث توقف جسنجوی کاربر می شوند. گرچه اکثر این بنر ها دارای دکمه بسته شدن می باشند اما احتمال این که کاربر چیزی را اشتباه بزند و پس از آن پی در پی در لینک های مختلف گرفتار شود، زیاد است.

گوگل اذعان داشته است که چنین شیوه تبلیغاتی یک تجربه جستجوی خوب و دلچسب را برای کاربران فراهم نمی کند چرا که این بنرها بیشتر نتایج جستجو را می پوشانند. از ابتدای ماه نوامبر سازندگان چنین بنرهای تبلیغاتی، توسط گوگل در لیست سیاه تولیدکنندگان برنامه های موبایل قرار می گیرند. گوگل به این توسعه دهندگان پیشنهاد نموده است که بجای این کار، از بنرهایی که در کنار صفحه یا در بالا و پایین آن قرار می گیرند، بهره ببرند که هم امکان توجه به تبلیغات وجود داشته باشد و هم نتایج جستجو.

البته برخی گمان می کنند که گوگل به دنبال منافع خویش نیز می باشد، چرا که این شیوه تبلیغاتی ذکر شده در بالا، حواس کاربران را از جستجو با برنامه گوگل پرت می کند و آمار استفاده آن ها از آن را پایین می آورد.

برچسب ها: گوگل، Google، Developers، Ads، تبلیغات، banner

ارسال نظر
پرفروش ترین ها
 • جارو برقی رباتیک شیائومی Xiaomi Mi Robot Vacuum
  جارو برقی رباتیک شیائومی Xiaomi Mi Robot Vacuum
  1,780,000 1,510,000 تومان
 • ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch
  ساعت هوشمند شیائومی نسخه گلوبال Xiaomi Amazfit SmartWatch
  720,000 570,000 تومان
 • گیرنده دیجیتال Tivizen Mobile WiFi TV Tuner Mobi T2
  گیرنده دیجیتال Tivizen Mobile WiFi TV Tuner Mobi T2
  210,000 تومان