Loading...

گوگل سازندگان صفحات بزرگ تبلیغاتی در فضای مجازی را تنبیه خواهد نمود

402 بازدید 0 نظر
گوگل سازندگان صفحات بزرگ تبلیغاتی در فضای مجازی را تنبیه خواهد نمود

شرکت گوگل و سردرمداران آن هم اکنون از دست برخی از توسعه دهندگان و استدیوهای سازنده برنامه ها بسیار عصبانی هستند. این شرکت اعلام نموده که از ابتدای ماه نوامبر یک حرکت جدی را در مورد این توسعه دهندگان انجام خواهد داد و آن ها را به نوعی تنبیه خواهد نمود. مشکل گوگل با این استدیو ها این است که اغلب هنگام جستجو در سایت یا برنامه گوگل، بنر تبلیغاتی آن ها بالا آمده، تمام صفحه را پوشانده و باعث توقف جسنجوی کاربر می شوند. گرچه اکثر این بنر ها دارای دکمه بسته شدن می باشند اما احتمال این که کاربر چیزی را اشتباه بزند و پس از آن پی در پی در لینک های مختلف گرفتار شود، زیاد است.

گوگل اذعان داشته است که چنین شیوه تبلیغاتی یک تجربه جستجوی خوب و دلچسب را برای کاربران فراهم نمی کند چرا که این بنرها بیشتر نتایج جستجو را می پوشانند. از ابتدای ماه نوامبر سازندگان چنین بنرهای تبلیغاتی، توسط گوگل در لیست سیاه تولیدکنندگان برنامه های موبایل قرار می گیرند. گوگل به این توسعه دهندگان پیشنهاد نموده است که بجای این کار، از بنرهایی که در کنار صفحه یا در بالا و پایین آن قرار می گیرند، بهره ببرند که هم امکان توجه به تبلیغات وجود داشته باشد و هم نتایج جستجو.

البته برخی گمان می کنند که گوگل به دنبال منافع خویش نیز می باشد، چرا که این شیوه تبلیغاتی ذکر شده در بالا، حواس کاربران را از جستجو با برنامه گوگل پرت می کند و آمار استفاده آن ها از آن را پایین می آورد.

برچسب ها: banner

ارسال نظر
پرفروش ترین ها
 • اسپیکر بلوتوث لیبراتون Libratone One Style Bluetooth Speaker
  اسپیکر بلوتوث لیبراتون Libratone One Style Bluetooth Speaker
  750,000 تومان
 • پاور بانک روموس Romoss Sense 6 PH80 Power Bank 20000mAh
  پاور بانک روموس Romoss Sense 6 PH80 Power Bank 20000mAh
  155,000 139,000 تومان
 • ساعت هوشمند هواوی بند اسپرت Huawei Watch 2 Sport Band
  ساعت هوشمند هواوی بند اسپرت Huawei Watch 2 Sport Band
  919,000 تومان