Loading...

سونی در نحوه تبلیغات و تعمیرات گوشی های ضد آب خود تجدید نظر خواهد کرد

434 بازدید 0 نظر
سونی در نحوه تبلیغات و تعمیرات گوشی های ضد آب خود تجدید نظر خواهد کرد

سونی آخرین مدل های گوشی ها و تبلت های ضد اب خود را با استاندارد IP68 عرضه نموده است. عدد 6 در این استاندارد به معنی ضد گرد و غبار بودن این گوشی و تبلت ها و عدد 8 به معنی مقاومت این دستگاه ها در عمق یک متری آب به مدت بیش از 30 دقیقه است. هم چنین مدل های جدید سری Z سونی یعنی خانواده Xperia Z5 در حالی در تیزرهای تبلیغاتی دیده می شوند که برخی کاربران آن ها اقدام به عکس برداری فیلم گرفتن با آن ها در محیط های مرطوب و یا زیر آب، می نمایند.

اما به نظر می رسد که سونی ازین پس به علت ازدیاد شکایات در مورد خرابی ناشی از آب خوردگی این دستگاه های خود، قصد دارد تا در نحوه ارائه خدمات پس از فروش برای آن ها تجدید نظر کند، گرچه به تازگی عنوان نموده که بیشتر این خرابی ها به این علت است که درپوش پلاستیکی برخی از پورت های این دستگاه ها باز می ماند. این شرکت هم چنین به تازگی شرایط استفاده از گوشی های ضد آب را در دفترچه راهمنمای جدید آن ها عنوان کرده و از کاربران آن ها خواسته تا از هرگونه گوشی ضد آب برای فعالیت های زیر آب و در آب استفاده نکنند، در صورت آغشته شدن آن ها به آب غیر معمولی، آن را با آب شیر سریعا بشویند و هم چنین قید نموده که این که دستگاه ها در شرایط آزمایشگاهی تست شده اند.

سونی البته اعلام نموده که این دستگاه ها را می توان زیر دوش و در محیط های خیس و بارانی استفاده نمود اما نبادی ان ها را به حالت در حال استفاده به عمق آب انداخت. این امر ممکن است برخی از مشتریان دستگاه های ضد اب سونی را ناامید کند اما اطلاع رسانی اولیه بهتر از پیش آمدن مشکلات ثانویه ناشی از عدم اطلاع رسانی به مشتریان است.

برچسب ها: IP68

ارسال نظر
پرفروش ترین ها
 • اسپیکر بلوتوث لیبراتون Libratone One Style Bluetooth Speaker
  اسپیکر بلوتوث لیبراتون Libratone One Style Bluetooth Speaker
  750,000 تومان
 • پاور بانک روموس Romoss Sense 6 PH80 Power Bank 20000mAh
  پاور بانک روموس Romoss Sense 6 PH80 Power Bank 20000mAh
  155,000 139,000 تومان
 • ساعت هوشمند هواوی بند اسپرت Huawei Watch 2 Sport Band
  ساعت هوشمند هواوی بند اسپرت Huawei Watch 2 Sport Band
  919,000 تومان